Na první pohled je to malý domek s výměrou 26 m². Uvnitř je ale více než skvostný

Na první pohled je to malý domek s výměrou 26 m². Uvnitř je ale více než skvostný Zdroj: tinyhouse.heininge.com

Opět i dnes tu máme jednu ukázku mini domku, která se pro vás může stát inspirací pro vaše domácí kutění. Téměř každý z nás sní o velkém domě s obrovskou zahradou. Je však tohle ale ke šťastnému životu potřeba? Nevystačí si člověk jen s tím nezbytným?

Architekt a designér Chris Heininge se rozhodl ukázat, že se dá žít plnohodnotný život i v malém domečku, ve kterém nechybí vůbec nic. Spíše překypuje útulností a naprosto perfektně proporčním řešením.

Dům nemusí být nutně velkých rozměrů. Pokud je člověk skromný a nežije konzumním životem, který mu tato doba předhazuje, nalezne v tomto malém domku vše, co k životu potřebuje. Chrise při stavbě jeho domku inspirovalo Japonsko, kde se snaží využít každý volný prostor.

Chris strávil v Japonsku, Indii a v Hongkongu téměř dvacet let a vše, co v těchto zemích zažil a viděl, se odrazilo na designu tohoto domečku, který měří jen 26 metrů čtverečních. Chris hodnotu domku vyčíslil na 60 tisíc dolarů a může si jej u něj objednat kdokoliv, kdo by chtěl bydlet stejně stylově a netradičně. 

Galerie Domek Chrise Heiningena Domek Chrise Heiningena Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 5. 2. 2018 14:36 Nahlásit obsah