Rady od babičky: jak udržet domácnost čistou O-S

Rady od babičky: jak udržet domácnost čistou O-S Zdroj: Shutterstock.com

Kdo by nechtěl mít více času pro sebe a přitom mít domácnost jako klícku, že? Proto přinášíme další rady, jak rychle a efektivně uklidit.

Okna

Okna se budou krásně lesknout, pokud je po umytí přetřete hadříkem namočeným do černého čaje a vyleštíte novinovým papírem.

Olejomalby

Rozpůlenou cibulí opatrně přetřete zašlé olejomalby. Špinavou část cibule odkrojte a znovu potírejte čistou. Mýdlovou vodou pomocí malého kartáčku můžete opatrně očistit originální olejomalby a pak utřít vlhkým hadříkem.

Pěnič mléka

Hned po použití opláchněte dózy na mléko na kávovarech nebo pěniče mléka na baterky vodou. Pokud mléko již zaschlo, namočte dózy nebo metličku na pěniči alespoň na hodinu do studené vody.

Zdroj: Shutterstock.com

Připálené mléko

Nečistoty z připáleného mléka se vám lehce podaří odstranit, když je posypete solí a necháte působit. Po chvíli setřete houbičkou a dočistíte.

Porcelán

Pokud máte porcelán zašlý, vyčistěte jej hustou směsí bílé křídy a vody.

Příbory

Vodu z uvařených brambor použijte na příbory, aby byly krásně lesklé. Stačí, když příbory na 15 minut ponoříte do vody z uvařených brambor a po vyjmutí opláchnete v teplé vodě. Potom do sucha utřete.

Plech 

Aby vám nový plech nezačal rezavět, potřete jej tukem a vložte na 15 minut ohřát do trouby.

strana 1 / 3
Publikováno: 23. 5. 2017 10:00 Nahlásit obsah