Využijte skořici v boji proti plísním a škůdcům na vaší zahradě

Využijte skořici v boji proti plísním a škůdcům na vaší zahradě Zdroj: Shutterstock.com

Skořice patří mezi aromatické koření, které má mnoho využití a to nejenom, co se týče kuchyně. Dnes pro vás máme trik, díky kterému vaše rostliny již nebudou muset čelit plísním, škůdcům a navíc krásně vyrostou.

V čem nám může být na zahradě skořice nápomocná?

Sazenice

Než nějaká rostlinka vyroste, je to zdlouhavý a náročný proces, který může narušit jakýkoliv škůdce či nemoc, která sazeničky napadne. Přidejte tedy k sazenicím do hlíny trošku skořice a ta je dokonale ochrání.

Divoké houby

Ty umějí udělat na trávníku či v záhonku pěknou neplechu a jejich vytrhávání je velmi otravná činnost. Když však do hlíny přidáte opět trochu skořice, zaručujeme vám, že už se neobjeví.

Deformace rostlin

A i v tomto případě vám špetka skořice pomůže, aby vám z vašich sazenic vyrostly krásné a především zdravé rostlinky, po kterých tolik toužíte.

Mravenci

Pokud vás na zahrádce anebo dokonce i doma trápí přemnožení mravenci, nasypte do míst, kde se objevují, skořici. Je pro ně příliš aromatická a to je něco, co je odpuzuje.

Zdroj: Shutterstock.com

Plíseň

Ta se především objevuje u pokojových rostlin. Nejenomže nevypadá vůbec pěkně, navíc rostlinám opravdu škodí. Když tedy do hlíny přidáte skořici, plísně se zbavíte jednou provždy.

Skořice je léčivé koření, které dokáže opravdové zázraky a pokud vás trápí i nějaký zdravotní problém, jistě si o jejich účincích přečtěte v tomto článku.

Autor:
Publikováno: 12. 9. 2017 10:02 Nahlásit obsah