Závěsné květináče s pokojovými rostlinami mají spoustu podob. Zamilujete si macramé závěsy, kovové poličky nebo dřevěné mřížky

Závěsné květináče s pokojovými rostlinami mají spoustu podob. Zamilujete si macramé závěsy, kovové poličky nebo dřevěné mřížky Zdroj: Shutterstock.com

Pokojové rostliny se nemusí vyjímat pouze postavené na podlaze nebo položené na nábytku. Zkuste interiérovou zeleň pěstovat originálněji, a to zavěšenou na stropě nebo na zdi. Na pokojové rostliny ve stylových závěsných květináčích bude pěkný pohled. Tento doplněk se zároveň stane vkusným oživením vašeho domova.

Pokojové rostliny zavěšené na stropě i na zdi

Jak zavěsit pokojové rostliny v interiéru? Jde to na nekonečně mnoho způsobů, a to s použitím závěsného květináče i bez něj. Své oblíbené pokojové rostliny můžete na stropě nebo na zdi zavěsit například prostřednictvím módního macramé, ale i s využitím dřevěných mřížek, palet nebo moderních kovových poliček.

Volte popínavé druhy, sukulenty i monsteru

Které pokojové rostliny se budou v závěsných květináčích vyjímat především? Volte v prvé řadě popínavé druhy jako je zelenec, poděnka, svícník, starček nebo šplhavník. V závěsných květináčích vypadá nádherně také tolik oblíbená monstera, fíkus nebo filodendron. Využít můžete i sukulenty.

Hledáte inspiraci, jakým způsobem u vás doma zavěsit pokojové rostliny? Nahlédněte do následující fotogalerie, která je plná originálních nápadů.

Galerie Jak zavěsit pokojové rostliny Jak zavěsit pokojové rostliny Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 5. 10. 2020 14:22 Nahlásit obsah