Zima je tu! Zútulněte si domov ve stylu hygge, a to levně a jednoduše

Zima je tu! Zútulněte si domov ve stylu hygge, a to levně a jednoduše Zdroj: Shutterstock.com

Zima už klepe na dveře a vy pomalu hledáte místo, kde byste mohli příjemným způsobem strávit následující mrazivé měsíce. Když si seženete odpovídající doplňky a dekorace, vytvoříte si doma místo, ze kterého nebudete chtít po celou zimu vytáhnout paty ven. Jak si tedy na zimu vytvořit útulný domov, ze kterého dýchá pohoda a klid? Vsaďte na hygge!

Útulný domov levně a jednoduše

S příchodem podzimu odstartovalo dlouhé období, během kterého trávíme většinu volného času doma. A právě zařízený dům či byt ovlivňuje, jakým způsobem se zrovna cítíme. Sami přece musíte uznat, že není nad útulný domov, ze kterého dýchá pohoda a klid. A právě proto bychom se měli inspirovat principy dánského fenoménu hygge, které také napovídají, jak zařídit domov, abychom se v něm během podzimu a zimy cítili nadmíru dobře.

Nemusíte přitom vůbec utrácet za drahé vybavení! Útulný domov si levně a jednoduše vytvoříte také díky následujícím vychytávkám.

Zdroj: Shutterstock.com

Zabalte se do kvalitní hřejivé deky

Raději zainvestujte do více kousků, ať se po večerech můžete chumlat společně s partnerem. Pokud se chcete držet filozofie hygge, deka (nejlépe pletená) by měla být vyrobená z přírodních materiálů, ideálně z vlny.

Chlupaté nebo pletené polštáře, to je ono!

V případě výběru polštáře, který vám má zútulnit domov, si zapamatujte následující heslo: Čím je polštář huňatější, tím je vhodnější k mazlení, a tím je i víc hygge. Vybírejte si přitom takové polštáře, jako jsou pletené, háčkované nebo chlupaté.

Nebojte se kožešin

Ať už pravá, nebo umělá. To je v zásadě jedno. Ovšem měli byste vědět, že dobře zvolená kožešina dokáže jako mávnutím váš interiér zateplit a zútulnit.

Jakým způsobem můžete kožešinu použít? Jako přehoz na křeslo či gauč, jako kobereček na zem nebo jako přehoz přes postel.

Tip: Vytvořte si hyggekrog. Měl by to být malý, ze tří stran ohraničený útulný koutek, kde se budete cítit naprosto v bezpečí. Může jít třeba o rohovou sedačku v rohu obýváku, na které se zachumláte do dek, polštářků a kožešin. Nezapomeňte na odkládací stolek, kam si můžete položit horké kakao, knížku nebo notebook.

Zapalte svíčky, rožněte lampy s náladovým světlem

Svíčky, svícny, stojací lampy s náladovým světlem i krb na dřevo - dokážou rozzářit váš domov, ale také vaši náladu. Rozehřejí  vám duši a navodí pocit uvolněnosti a pohody. Řekněte sami, není přece během zimních večerů nad to, dát si při svitu svíček třeba dvě decky vína a uvolnit se po celém dni!!

Zdroj: Shutterstock.com

Nezapomeňte na sebe

Deky, polštáře, kožešiny, svíčky a lampy. V tom že je ten klíč? Ale ne, rozhodně nezapomeňte taky na sebe! Vždy, když si budete doma užívat pocit pohody, nezapomeňte si vzít třeba teplý oversized svetr nebo teplé vlněné ponožky! Zkrátka něco, co vás zahřeje a v čem je vám dobře. A k tomu popíjejte horký čaj, teplou čokoládu nebo si čtěte svou oblíbenou knížku. 

A nezapomeňte, hlavními pilíři hygge není jenom pohodlí a teplo, ale i pocit sounáležitost s lidmi kolem sebe!. 

Autor:
Publikováno: 21. 11. 2018 13:56 Nahlásit obsah