KOZOROH - muž

KOZOROH - muž

22. 12. - 20. 1. Znamení zemské, vládce – Saturn. O mužích narozených v Kozorohu se říká, že svou tvrdohlavostí předčí Skopce, náladovostí Raka, ctižádostí Lva, kritičností Pannu a vynalézavostí Štíra. Jsou spolehliví a disciplinovaní. Navenek působí příjemně a vesele, ale uvnitř jsou seriozní a zodpovědní. Kozorozi jsou realisté a ve všem postupují podle předem stanoveného plánu. V lásce mohou působit poněkud chladně a mají problém s vyjadřováním svých citů. Nechte je, ať se ve vztahu pořádně „otrkají“ a budou z nich skvělí partneři.

Tělo + vzhled: Muži kozorozi mohou být buďto menší a hubenější postavy, nebo naopak masivní tělesné konstituce s mohutnýma rukama a nohama. Na svém vzhledu si dosti zakládají, už však ne tolik na oblékání, ve kterém je dost konzervativní. V mládí vypadají často starší, než jsou. Naopak starší kozorozi mohou působit mladší. Mívají nižší čelo a pronikavé oči. Vlasy mají často plavé nebo v různých odstínech hnědé a rádi je nosí delší.

Sex + sexualita: Ve styku se ženami jsou kozorozi neobratní a jakoby nezkušení. Neumí příliš lichotit a rozdávat komplimenty nepatří k jejich oblíbeným aktivitám. Láska je ovšem pro ně velmi důležitá. Má strach ze zklamání a odmítnutí, proto se nepouští do každého milostného dobrodružství. Pokud jste si získala srdce kozoroha, vězte, že jste prošla tím nejužším a nejkritičtějším výběrem, jakým jste mohla. Muži kozorozi se rádi učí a pilují své sexuální umění k dokonalosti a jejich partnerka by tento zájem měla sdílet a zkoumat různé možnosti a hranice rozkoše s nimi. Občas však bývají Kozorozi až bolestně upřímní, což nemusí myslet nijak zle, ale mohou tím zranit nejedny city. Při milování bývají romantičtí a pozorní a nemají příliš v lásce experimentování. Nemají rádi ženy, které jim chtějí velet a řídit jejich život. Ve vztazích jsou kozorozi věrní až za hrob a bývají ukázkovými otci.

Co vzrušuje muže v kozorohu – hlazení a laskání kolen a vnitřní strany stehen, mladší ženy, přirozená krása, líbání, zrzky, inteligentní ženy, misionářská poloha, mazlení, smysl pro humor, romantické prostředí

Zdraví: V mládí bývají typičtí kozorozi méně odolní proti nemocem, ale s přibývajícím věkem jejich obranyschopnost roste a dožívají se vysokého věku. Mívají sklony k zažívacím potížím. Často je trápí revma, astma a kožní problémy. S chorobami, které je sužují však bojují statečně. Někdy je přepadne vlna pesimismu a bez pomoci zvenčí je pro ně těžké z ní vybřednout. Tehdy je pro ně kontakt s lidmi velmi důležitý. Měli by se naučit více odpočívat.

Silná stránka: organizační schopnosti, realismus, nebojácnost

Slabá stránka: egoismus, necitlivost, kritičnost

Charakter: melancholický

Sympatická znamení: Ryby, Beran Panna, Kozoroh

Neutrální znamení: Blíženci, Lev, Štír, Střelec

Pozor na: Býk, Váhy, Rak

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2012 23:39 Nahlásit obsah