LEV - Výjimečné znamení zvěrokruhu

LEV - Výjimečné znamení zvěrokruhu Zdroj: Shutterstock.com

Termín: 23. 7. – 22. 8.

Den: neděle

Barva: zlatá

Element: oheň

Nejvíce si rozumí: Blíženci, Váhy, Střelec a Vodnář

Silné a slabé stránky

Silné stránky

Lev si je sám sebou jistý a vždy je plný elánu a energie. A to je právě to, co jej dělá úspěšným ve všem, co si vezme do hlavy. Tyto pozitivní vlastnosti mohou být někdy pro okolí až nakažlivé. Lev si také moc dobře uvědomuje pojem slova úcta a pokora a dokáže si také vážit lidí kolem sebe a vždy jedná narovinu.

Slabé stránky

Umí být někdy tak tvrdohlavý, že by se do krve hádal za to, že on je ten, kdo má pravdu. Naštěstí se tyto výkyvy objevují jen zřídka a také jen výjimečně mívá špatnou náladu. Moc dobře totiž ví, že se špatnou náladou a pesimistickým postojem ničeho nedosáhne a nenechá si ohrozit věci, co jsou pro něj důležité. Pokud se však Lev ocitne v partnerském vztahu v úzkých a tento stav trvá nějakou chvíli, umí celou situaci ještě více zdramatizovat, což ovšem neznamená, že by svou polovičku přestal milovat, spíše naopak.

Zdroj: Shutterstock.com

Lev ve vztazích

Lev je ohnivé znamení a dá se říct, že tento element v sobě tedy nezapře. Lev je stabilní a většinou spolehlivý partner. Do praktického života je více než vhodný a co víc, vždy tady pro vás bude, když budete potřebovat pomoc. Někdy však může působit až příliš rigidně, což je ve výsledku jen snaha o dominanci, kterou se přirozeně Lev snaží nastolit.

Lev jako rodič

Lvi bývají skvělými partnery a stejně tak i rodiči. Dokážou ve svém dítěti vybudovat zdravé a silné ego, když jim chybí ctižádostivost. Naopak umí být ke svým dětem také vstřícný a dětinský s obrovským srdcem plným lásky. Lev je rodič, který nechává své dítě volně rozvíjet a také mu vštěpuje, že nic není nemožné a že je schopno dosáhnout všeho, čeho jen bude chtít.

Lev jako dítě

Děti narozené ve znamení Lva si umějí dobře a jasně říci, co nechtějí a co se jim nelíbí. Pokud se vám narodil malý Lev, je nejdůležitější jej naučit, že se svět netočí jen kolem něj. Také je třeba ho naučit chápat i potřeby jiných lidí a dětí. Uvnitř sebe má ohnivé emoce, které se musí naučit trošku krotit.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 22. 3. 2017 11:21 Nahlásit obsah