Znamení horoskopu: RAK

Znamení horoskopu: RAK Zdroj: Shutterstock.com

Termín: 22. 6. – 22. 7. Den: pondělí Barva: bílá Element: voda Nejvíce si rozumí: Býk, Štír, Kozoroh a Ryby

Silné a slabé stránky

Silné stránky

Nejsilnější vlastností Raka je jeho soucitnost a starostlivost, jakou projevuje o své nejbližší. Rodí se s extrémně vysokou schopností pro empatii, a pokud jsou schopni přijmout i strach a jakékoliv citové problémy, které jsou pochopitelně součástí života, stane se z nich důvěryhodný a vyrovnaný člověk.  

Slabé stránky

Často příliš lpí na minulosti, zatímco se zároveň i stará o svou budoucnost. Emoce, které v době občas drží, lítají uvnitř Raka jako na horské dráze, proto může někdy působit až nerozhodně.

Zdroj: Shutterstock.com

Rak ve vztazích

Obecně platí, že jsou Raci přátelskými lidmi, kteří nemají žádné skryté úmysly a mají tendenci být loajální, přirození a důvěryhodní, ale jen k těm, na kterých jim opravdu záleží. Vždy jsou tady pro všechny, kteří je potřebují, ale nezapomínejte, že i oni mají někdy své problémy a stejnou podporu potřebují i od vás, protože jsou to velmi citlivé a jemné duše. Také často dříve mluví, než přemýšlí, proto občas Rak řekne něco, co tak ani nemyslel.

Rak jako rodič

Ve všech horoskopech se Raci dozvědí, že ctí rodinné hodnoty, jenže tato věta nabere úplně jiný smysl až v momentě, kdy se oni sami stanou rodiči. Rak bývá starostlivý a pečující rodič, který se občas cítí až bezmocně. Někdy se o své děti stará až tolik, že jim nalajnuje život, přenese na něj své sny a cíle, což se ovšem ve většině případů jeho dětem nelíbí a vznikne konflikt. Stává se to zejména v případech, kdy Rak jako rodič není spokojen sám se sebou a se svým životem, proto bere své dítě jako druhou šanci na to něco změnit. Také se mohou stát na svém dítěti závislí a nemají daleko k citovému vydírání, aby dostáli toho, co chtějí. Měli by se tedy naučit respektovat hranice svých dětí, být milujícími a laskavými rodiči, kteří však nechají své dítě formovat zcela samostatně.

Rak jako dítě

Děti narozené ve znamení Raka potřebují hodně pozornosti a péče, ale zároveň je potřeba jim nechat nějakou míru volnosti a rozvíjet jejich samostatné myšlení. Tyto děti mají neuvěřitelnou touhu učit se a vzdělávat se, ale jen ve věcech a oborech, které je zajímají. Neměli byste je tlačit do kariéry nebo práce, kterou dělat nechtějí a nejeví o ni zájem. Potřebují zaměstnání, které je bude naplňovat a bude pro ně zároveň i hobby.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 17. 3. 2017 09:00 Nahlásit obsah