Znamení: ŠTÍR

Znamení: ŠTÍR Zdroj: Shutterstock.com

Datum: 23. 10. – 22. 11.

Den: úterý

Barva: tmavá červená

Element: voda

Nejvíce si rozumí s: Býk, Rak, Kozoroh a Ryby

Silné a slabé stránky

Silné stránky

Ačkoliv je to pro Štíry občas velmi těžké, ve skutečnosti je jejich největší síla právě v jejich citlivosti. Mnoho lidí ve znamení Štíra své city neprojevuje a dusí je v sobě, což následně vede ke zmatku, se kterým si neví rady. Když však pochopí sami sebe a najdou způsob, jak své city korigovat a naučí se odpouštět, stanou se z nich skvělí přátelé a partneři.

Slabé stránky

Jakmile člověku narozenému ve znamení Štíra někdo ublíží, nese tuto bolest a zradu velmi těžce a často má nutkání se tomuto člověku pomstít a uvnitř sebe drží pořádnou dávku hněvu a nenávisti. V jistých situacích mohou být tyto skryté emoce spíše destruktivní, a to jak pro Štírovo okolí, tak i pro něj samotného. Štíři by se měli nejdříve naučit, jak ovládat své emoce, poznat sami sebe a hledat na věcech spíše to dobré a nevracet se neustále do minulosti.

Zdroj: Shutterstock.com

Štír ve vztazích

Štír jako partner

Štíři jsou věrní a oddaní ve všech svých vztazích, a jakmile se do nějaké osoby opravdu hluboce zamilují, stanou se z nich otevřenějších a ochranářské osoby, které chtějí být své polovičce neustále na blízku. Měli by však svému partnerovi dávat více prostoru, aby mohl volně dýchat. Štíři se umějí občas dostat do pozice, kdy nevidí, že svého partnera utlačují a brání mu ve vlastním rozvoji, což následně může vést k ošklivému rozchodu, který citliví Štíři nesou opravdu velmi těžko.

Štír jako rodič

Štíři jsou citlivé znamení, které lásku svým dětem nemá problém vyjadřovat kdykoliv a kdekoliv. Jejich největší výzvou v rodičovství je strach z toho, že jednou jejich děti odejdou a osamostatní se. Pokud si to sami v sobě včas nesrovnají, může se tento vnitřní konflikt stávat silnější a silnější, což ve výsledku může vést k hádkám a následnému odcizení dítěte od rodičů.

Štír jako dítě

Dítě ve znamení Štíra je často klidné, avšak občas se u něj mohou objevit momenty, kdy se chová agresivně. Jakmile se ale naučí vyjadřovat své emoce, dokážou tyto výbuchy zvládat mnohem lépe. Děti Štíra mají často pocit, že jsou svými rodiči i ostatními dětmi nepochopeny, proto potřebují emocionálně stabilní rodiče, především tedy matku, aby je naučila nazývat věci pravými jmény a ukázala jim, jak své city projevovat.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 1. 10. 2017 14:15 Nahlásit obsah