Znamení zvěrokruhu: BÝK

Znamení zvěrokruhu: BÝK Zdroj: Shutterstock.com

Termín: 21. 4. - 21. 5.

Den: pondělí a pátek

Barva: zelená

Element: země

Nejvíce si rozumí: Rak, Panna, Štír a Kozoroh

Silné a slabé stránky

Silné stránky

Býk je známý pro svou zodpovědnost. Je milý, spolehlivý a starostlivý. Vždy se snaží podat pomocnou ruku a vždy je připraven ostatní podpořit, když nevědí jak dál. Je prakticky a materiálně založen, což mu dává předpoklad být dobrým finančním poradcem nebo jakýmkoliv zaměstnancem banky. Je vytrvalý, a když se do něčeho pustí, také to dokončí.

Slabé stránky

Bývá často líný, tvrdohlavý a mnohdy lpí na hmotném vlastnictví. Pokud ve vztahu svému partnerovi na 100 % nevěří, bývá majetnický a kontroluje každý jeho krok. Také špatně snáší změny, ale pokud zvládne všechny tyto nástrahy, je to velmi milý a přátelský člověk.

Zdroj: Shutterstock.com

Býk ve vztazích

Býk je na jednu stranu trochu introvert, a pokud se do někoho zamiluje, většinou tento vztah trvá dlouho. Je to důvěryhodný a loajální člověk, který každému ale hned nevěří. V přátelství bývá spolehlivý a milý, je to ten typ kamaráda, který vás vždy vyslechne, poradí a zůstane, ať se děje cokoliv. Pokud však Býkovi přeteče pohár trpělivosti, bývá konfliktní a agresivní. Umí být také pěkně tvrdohlavý.

Býk jako partner

Ve vztahu je Býk pozorný a starostlivý, také však potřebuje svou polovičku kontrolovat a mít pocit, že ji vlastní. Na tom by nebylo nic špatného, pokud to tak stejně má i ten druhý. Pokud si však k sobě najde někoho, kdo se jen těžko vzdává volnosti a nezávislosti, pravděpodobně tento vztah bude pěkně divoká jízda na horské dráze. Býk je velmi citlivá a soucitná povaha, která dokáže pochopit potřeby svého partnera a pokud se s ním jedná v klidu, většinou pro sporech partneři najdou společnou řeč.

Býk jako rodič

Rodiče narození v tomto znamení bývají příliš konzervativní a neflexibilní s podivným sklonem k citovému vydírání a přílišné kontrole. Měli by se naučit dát svým dětem dostatek volnosti. Jsou to však starostliví rodiče, kteří by se pro své děti rozdali a vždy stojí pevně nohama na zemi. Není jim cizí projevovat lásku skrze doteky a polibky, což dospívajícím dětem může být někdy nepříjemné. Pokud se tedy naučí respektovat hranice svých dětí a držet se v jistých chvílích zpátky, stanou se z nich dokonalí rodiče, kteří svému dítěti v nouzi vždy pomohou, ale jsou také ochotní jej nechat volně růst a dýchat.

Býk jako dítě

Býk je často líné a pomalé dítě. Býci mají sklony se přejídat sladkostmi, proto byste tyto jejich chutě měli kontrolovat a naučit je jíst zdravěji. Klíčem k jejich výchově je především porozumění a soucit. Jakmile se dítě Býk bude cítit pod tlakem, nebo že je do něčeho nuceno, začne kolem sebe kopat a vztekat se. Potřebuje také mít se svými rodiči silné citové pouto, snažte se z něj udělat pozitivní osobnost. Jakmile bude dítě vědět, že udělalo něco špatně a rodiče se na něj zlobí, stane se z něj to nejposlušnější dítě na světě a bylo by schopné udělat cokoliv, aby potěšilo své rodiče a splnilo jejich očekávání.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 23. 2. 2017 10:51 Nahlásit obsah
Loading...