Znamení zvěrokruhu: Jaký je Kozoroh?

Znamení zvěrokruhu: Jaký je Kozoroh? Zdroj: Shutterstock.com

Datum: 22. 12. – 20. 1. Den: sobota Barva: černá Element: země Nejvíce si rozumí s: Býk, Rak, Panna a Ryby

Silné a slabé stránky

Silné stránky

Největšími přednostmi Kozorohů jsou jejich ambice, disciplína a trpělivost. S jejich schopností plánovat vše dopředu a dobře promýšlet každý svůj krok, jsou často úspěšní ve své kariéře. Tito lidé bývají zpravidla velmi spolehliví a oddaní, avšak k druhým lidem nejsou příliš otevření. Než začnou někomu naplno důvěřovat, nějakou chvíli to trvá.

Slabé stránky

I přesto, že si stanovují příliš vysoké cíle, dělají to jen proto, že jsou na sebe tvrdí a nároční. Když se jim něco nedaří a jsou sami se sebou nespokojení, mohou působit mrzutě a zklamaně. Úspěch je pro ně velmi důležitý a prohry berou příliš vážně.

Zdroj: Shutterstock.com

Kozoroh ve vztazích

Kozoroh jako partner

Pokud jde o vážný vztah, většinou hledají k sobě někoho, kdo jim bude naprosto oddaný a bude sdílet stejné morální hodnoty. Pro Kozorohy není vůbec snadné najít partnera, se kterým budou chtít sdílet svou budoucnost. Potřebují k sobě někoho, kdo pro ně bude stabilní, spolehlivý a bude to někdo, komu budou moci věřit. Pokud takového člověka najdou, rázem se stane z chladného Kozoroha otevřený člověk plný překvapení. Kozorozi si kolem svého srdce staví neviditelné bariéry, proto potřebují trpělivého, něžného a dostatečně důvěryhodného člověka, kterému budou moci ukázat to, jací doopravdy jsou.

Kozoroh jako rodič

Kozorozi milují své děti, avšak často lpí na zastaralých výchovných metodách. Dodržují rodinné tradice, někdy však mohou působit přísně a až moc racionálně. Na druhou stranu to jsou spolehliví rodiče, kteří své dítě podpoří za každé situace.

Kozoroh jako dítě

Jak popsat dítě narozené ve znamení Kozoroha jedním slovem? Složité. Je velmi těžké porozumět charakteru tohoto malého človíčka. Potřebuje řád a disciplínu a ve většině případů má dítě Kozoroh komplikovaný vztah se svým otcem. Klíčem k pochopení je pracovat na jeho velkém egu a sebelásce. Potřebuje spoustu trpělivosti, lásky, péče a vše do detailů vysvětlovat z pozitivní i negativní stránky.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 22. 12. 2017 08:00 Nahlásit obsah