6 tajemství úspěšného hubnutí

6 tajemství úspěšného hubnutí Zdroj: www.shutterstock.com

S přicházejícím novým rokem přicházejí také nová a nová předsevzetí, která se, v případě žen, velmi často týkají právě hubnutí. Patříte mezi ně? Pak byste měly zpozornět. Máme pro vás 6 tajemství, díky kterým bude cesta za štíhlejší postavou zas o něco jednodušší.

Postupujte po krůčcích

V prvních dnech bývají dietáři extrémně přísní. Vyřadí všechno sladké, tučné a smažené, které u nich bylo na denním pořádku a začnou ve velkém zařazovat do jídelníčku ovoce, zeleninu, kuřecí na vodě a celozrnné pečivo. Věřte ale, že ani to není úplně správné. Tělo zažívá v tu chvíli veliký šok a bude na to také odpovídajícím způsobem reagovat. Mnohem lepší je začít postupně do svého života zařazovat drobnější změny. Vy i vaše tělo si budete na nový režim zvykat mnohem lépe.

Sledujte své pokroky

Abyste byly ve svém úsilí stále motivovány, je nutné sledovat pravidelně své pokroky. Stanovte si jeden den v týdnu, kdy zkontrolujete, jak vám hubnutí jde. Rozhodně se nevažte každý den! Mimo jiné – na váhu se spoléhejte minimálně – pro sledování pokroků raději sledujte měnící se míry. Můžete si také pravidelně pořizovat fotografie, které budete moci mezi sebou porovnat.

Sledujte své pokroky Zdroj: www.shutterstock.com

Hýbejte se

Správná a zdravá strava tvoří 70 % úspěchu. Zbývajících 30 % pak připadá na pravidelný pohyb. Nemusíte okamžitě lámat olympijské rekordy a v posilovně makat do omdlení. Zvláště pokud jste předtím necvičily, je nutné pohyb zařazovat postupně. Začněte chodit pěšky, místo výtahu si schody vyběhněte a postupně zařaďte nějakou fyzickou aktivitu, která vás především bude bavit. Eliminujete tím riziko, že se pro vás sport stane nutným zlem, které si musíte v rámci své diety odkroutit.

Najděte někoho, kdo vás bude podporovat

Důležitým faktorem je, abyste ve svém okolí měly někoho, kdo vás ve vaší cestě za zdravější a štíhlejší figurou bude podporovat. Může to být partner, nejlepší kamarádka nebo třeba rodiče. Budou se vám hodit zejména ve chvílích, kdy budete mít chuť se na všechno vykašlat.

Najděte si někoho, kdo vás v hubnutí podpoří Zdroj: www.shutterstock.com

Naslouchejte svému tělu

I když si v časopise přečtete úžasný článek o ženě, která shodila 50 kilogramů tím, že jedla spousty masa a vynechala přílohy i pečivo, neznamená to, že i vy tak příjemně a pohodlně zhubnete. Každé tělo funguje trošku jinak, a proto je třeba mu naslouchat. Někomu vyhovuje jíst pětkrát denně, někomu stačí jídla tři. Někdo si vystačí i s menším příjmem masa, někdo si ho bez problému dá k obědu i k večeři.

Nebojte se říci si o pomoc

Tato rada jde ruku v ruce s tou předchozí. Ne všichni jsme odborníci na výživu a není ostuda se někoho chytřejšího zeptat na radu. Výživový poradce vám pomůže s tím, abyste jedly zdravě a vyváženě. Tady si však dejte pozor a dobře si prostudujte jeho reference. Ten správný vás nikdy nenechá hladovět a nebude vás nutit do razantních opatření jako je například vynechávání příloh.

Nebojte se požádat o pomoc Zdroj: www.shutterstock.com

A co vám nejvíce pomohlo během hubnutí? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2018 10:00 Nahlásit obsah