Jak zhubnout břicho za týden? Kromě cviků se zaměřte na konkrétní potraviny

Jak zhubnout břicho za týden? Kromě cviků se zaměřte na konkrétní potraviny Zdroj: Shutterstock.com

Přemýšlíte nad tím, jak se zbavit nevzhledných faldíků na břiše? K plochému bříšku vám pomůže nejen pravidelné cvičení. Břicho zhubnete i díky konkrétním potravinám. Výsledky budou viditelné již za týden. Které potraviny vám tedy při hubnutí břicha konkrétně pomohou?

Avokádo: Jednička při hubnutí břicha

Jestli chcete co nejrychleji zhubnout břicho, v prvé řadě do svého jídelníčku zařaďte avokádo. Toto zdravé ovoce se zelenou dužinou je bohaté na vlákninu, antioxidanty, draslík, vitaminy K, E, C, B6, B9, dále kyselinu listovou a zejména na nenasycené mastné kyseliny omega 3 a omega 6. 

Právě díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin avokádo snižuje podíl břišního tuku v těle. Vzhledem ke svému složení však příznivě ovlivňuje celkové zdraví člověka. Jakým způsobem můžete avokádo jíst? Jednoduše jej rozmačkejte a natřete na celozrnné pečivo nebo jej přidejte do zeleninových salátů či smoothie.

Zdroj: Shutterstock.com Ořechy: Chutnají a zároveň pomáhají

Také ořechy obsahují vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, které vám pomohou při hubnutí břicha. Kromě toho v nich naleznete rostlinné bílkoviny, antioxidanty, vlákninu či širokou škálu vitaminů a minerálů. Každý den si třeba na svačinu dopřejte hrst ořechů, které máte rádi. A to například mandle, pistácie, kešu, vlašské ořechy nebo lískové ořechy.

Luštěniny: Zaměřte se hlavně na čočku

Pokud se chcete zbavit břišního tuku, zařaďte do svého jídelníčku také luštěniny. A to zejména čočku, která je bohatá na bílkoviny, minerály, vitaminy, antioxidanty a vlákninu. Už jeden šálek vařené čočky obsahuje 14 gramů nerozpustné vlákniny a zhruba 7 gramů rozpustné vlákniny. Právě vláknina podporuje správnou činnost vylučovacího ústrojí, snižuje hladinu špatného cholesterolu a také zrychluje metabolismus, čímž podporuje hubnutí.

Celozrnné výrobky: Jezte je místo bílého pečiva

Chcete zhubnout břicho a nadobro se vypořádat s podkožním a vnitřním břišním tukem? V tom případě nahraďte bílé pečivo, rýži a těstoviny celozrnnými výrobky. Kromě celozrnného pečiva do svého jídelníčku zařaďte ovesné vločky. Jako přílohu volte celozrnnou rýži, kuskus nebo quinou.

Zdroj: Shutterstock.com Potraviny obsahující vitamin D: Losos nebo rostlinná mléka

K plochému bříšku vám dopomohou také potraviny obsahující vitamin D. Zařaďte do svého jídelníčku mořské ryby, jako jsou losos či tuňák, konzumovat můžete rovněž potraviny obohacené o vitamin D (zejména rostlinná mléka). Trpíte-li nedostatkem vitaminu D, můžete zvážit také užívání tohoto vitaminu ve formě doplňku stravy.

Proč vitamin D užívat při hubnutí břicha? Vitamin D je důležitý pro řadu funkcí lidského těla. Vědecké výzkumy ukazují, že nízká hladina tohoto vitaminu v krvi souvisí s nárůstem celkového tělesného tuku a břišního tuku u žen a rovněž s nárůstem břišního tuku u mužů. 

Zdroj: Shutterstock.com Další tipy, které vám pomohou zhubnout břicho

  • Jezte pravidelně. V průběhu dne si dopřejte celkem 5 až 6 porcí.
  • Vyhněte se potravinám, které obsahují rafinované cukry. Chuť po sladkém vyřešte ovocem.
  • Kromě ovoce jezte také více zeleniny.
  • Zařaďte do svého jídelníčku více probiotik. Alespoň dvakrát denně si dejte zakysané mléčné výrobky, jako je jogurt, podmáslí nebo kefír.
  • V průběhu dne vypijte dva litry čisté vody. 
  • Místo kávy, která odvodňuje, začněte pít zelený čaj. Právě zelený čaj zrychluje metabolismus a podporuje hubnutí.
  • Začněte se více hýbat. Každý den si dopřejte alespoň půlhodinovou procházku nebo si běžte zaběhat.
  • Každý den se věnujte 10minutovému cvičení, díky kterému zhubnete břicho. Cviky pro ploché břicho jsme pro vás sepsali v tomto článku.
Autor:
Publikováno: 6. 1. 2021 11:22 Nahlásit obsah