Tato žena přetavila tuky ve svalovou hmotu: Nyní miluje každý centimetr svého těla

Tato žena přetavila tuky ve svalovou hmotu: Nyní miluje každý centimetr svého těla Zdroj: People.com

Matka dvou dětí, Američanka Helen Costa-Giles zvládla svou životní proměnu na jedničku. Díky tomu, že se zakousla do světa fitness, zhubla krásných 42 kilogramů. V jejím případě to není jenom o ztrátě kilogramů. Nadbytečnou tukovou zásobu dokázala přetavit ve svalovou hmotu, čímž rázem omládla minimálně o deset let.

Lékař ženu každý rok během preventivní prohlídky upozorňoval na to, že je extrémě obézní, a proto by měla zhubnout. Američanka Helen Costa-Giles vždy souhlasně přikývla, ale následně neudělala pro změnu vůbec nic. Zlomovým momentem pro ni byla preventivka v roce 2014, kdy jí obvodní lékař suše oznámil, že může v nejbližších měsících očekávat závažné zdravotní problémy.

Zdroj: People.com Helen, které bylo tehdy 34 let a vážila nehezkých 105 kilogramů, přišla vyděšená ze svého zdravotního stavu domů a rozhodla se pro rázný životní obrat. Ihned z ledničky i komory vyházala všechno nezdravé jídlo - zvlášť to v konzervách. Dalších 30 dnů si vařila pouze z čersvých potravin (především zeleniny a masa),  poté svůj jídelníček upravila tak, aby některé chody zahrnovaly koktejlové náhražky jídla. Už během prvního půl roku se jí podařilo zhubnout 35 kilo.

Zdroj: People.com Proměnu svého těla Helen fotograficky zaznamenávala týden po týdnu. Po půl roce hubnutí si řekla, že nastal čas zajít do posilovny. "Dala jsem se na vzpírání. Nejen, že mě tento druh sportu začal dost bavit, s úžasem jsem sledovala, jak se  mění proporce mého těla," říká Helen. Kromě vzpírání se Helen začala pravidelně věnovat silově vytrvalostnímu tréninku, díky čemuž se dostala na hmotnost 63 kilogramů.

Mladá Texasanka kdysi vážila 105 kilo. Kdo by do ní tehdy řekl, že shodí neuvěřitelných 42 kilogramů a přetaví zbývající tukové zásoby ve svaly? Helen díky svému sebezapření i dřině v posilovně na svůj věk opravdu nevypadá. K podobnému životnímu stylu se nyní snaží inspirovat ostatní, a proto 4krát do týdne pořádá tréninkové kurzy pro veřejnost.

Zdroj: People.com Helen podotýká, že na fitness či jakýkoliv další druh sportu se může dát každý z nás - bez ohledu na věk, rodinný stav nebo počet dětí. "Jsem vdaná, mám dvě děti a práci na plný úvazek. Lidi se často vymlouvají, že na sport nemají vzhledem k svému vytížení zkrátka čas. Ale všechno jde, můj příběh je důkazem, a proto ho ráda i veřejně prezentuji," prozrazuje matka dvou dětí, která prošla superproměnou.

Právě proměna v "nového" člověka se nepromítla jenom do její fyzické schránky, Helen zásadně zvýšila i její sebevědomí. "Budu upřímná, miluji na sobě všechno. Je to snad poprvé v životě, kdy to můžu říct. Jsem hrdá na každý centimetr svého těla, protože vím, čím jsem prošla," uzavírá Helen.

Autor:
Publikováno: 14. 8. 2018 16:00 Nahlásit obsah