Kategorie Indie

Článek
Zaměstnanci indického národního parku začali nelítostně odstřelovat pytláky. Důvod je jednoduchý, snaží se zachránit ohrožený druh nosorožce…
Zaměstnanci indického národního parku začali nelítostně odstřelovat pytláky. Důvod je jednoduchý, snaží se zachránit ohrožený druh nosorožce… Kdo občas sleduje média, ví, že některé druhy zvířat jsou ohrožené a některé dokonce na pokraji vyhynutí. Za tím proč tyto druhy zvířat z našeho světa mizí převratnou rychlostí, stojí nespočet vlivů od nepříznivých klimatických podmínek až po člověka a jeho chamtivost.
Článek
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami Himalájská oblast Ladakh s hlavním městem Léh rozkládající se na území severoindického svazového státu Džammú a Kašmír je rájem milovníků horské turistiky.
Článek
Indie: za živými mosty
Indie: za živými mosty Na severovýchodě Indie se v malém státě Meghaláj sevřeném z jihu Bangladéšem a ze severu Asámem doposud dodržuje prastaré řemeslo. Vytváření pevných mostů z kořenů stromů je dědictví, které přechází z dědů na vnoučata.
Článek
Indie: Poslední večeře se Sikhy
Indie: Poslední večeře se Sikhy Indický stát Pandžáb rozkládající se na severozápadě tohoto subkontinentu je domovem jedné z nejvíce pozoruhodných náboženských staveb. Uprostřed uměle vybudovaného jezera se nachází Zlatý chrám pokrytý bezmála dvěma stovkami kil pravého zlata.
Článek
Indie: Hvězdou v opevněném paláci
Indie: Hvězdou v opevněném paláci Několik kilometrů od centra Džajpuru k pevnosti obehnané vysokými hradbami a před nájezdníky chráněné okolními horami zvládne tuk-tuk za pár minut. Palácový komplex září v odpoledním slunci do dáli a my se podobně jako stovky místních oblečených v tradičních indických oděvech vydáváme na prohlídku.
Článek
Indie: Do nitra starověkých jeskyní
Indie: Do nitra starověkých jeskyní V ohbí indické říčky Vághóry se nachází chrámový komplex buddhistických jeskyní vytesaných do skal. Sevřeny úzkou soutěskou upadly skalní příbytky v Adžantě na dlouhá staletí do zapomnění a objeveny byly čirou náhodou…
Článek
Indie: Kde odpočívají rádžastánští vládci
Indie: Kde odpočívají rádžastánští vládci Šest kilometrů od centra Džaipuru, přezdívaného “Růžové město” kvůli barvě lososového odstínu symbolizující pověstnou pohostinnost rádžanstánského lidu, se nachází Královský Gaitor, místo posledního odpočinku vládců džajpurské vládnoucí dynastie.
Článek
Indie: Růžové město Rádžastánu
Indie: Růžové město Rádžastánu Jeden z vrcholů “zlatého trojúhelníku”, což je označení pro tři významná indická města, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného návštěvníka, patří metropoli, jejíž domy byly tradičně natírány…
(7) Načíst více