12 chytrých triků, díky kterým budete každý den vypadat skvěle

12 chytrých triků, díky kterým budete každý den vypadat skvěle Zdroj: Shutterstock.com

Která z nás by nechtěla vypadat perfektně kdykoliv a kdekoliv? Jestliže máte pocit, že nestíháte a nemáte moc času sama na sebe, vyzkoušejte následující triky, které podtrhnou vaši přirozenou krásu a zároveň vám ušetří čas, energii a peníze!

1. Abyste se zbavila voděodolného make-upu nemusíte používat speciální odličovací vodičky. Bohatě vám postačí kokosový nebo olivový olej.

2. Pokud je váš podkladový make-up příliš hustý, můžete jej naředit tak, že jej smícháte se svým denním pleťovým krémem.

3. Toužíte po zářící pokožce plné energie? Pak smíchejte jednu lžíci jedlé sody s čistícím mlékem. Tutu směs aplikujte na obličej, který posléze jemně několik sekund masírujte. Nakonec si obličej umyjte pod teplou vodou. Tento postup opakujte 2-3krát do týdne.

4. Do olivového oleje si na 14 dnů naložte lístky máty peprné nebo celou skořici. Tímto olejem si pravidelně natírejte rty. Docílíte toho, že budou plnější a prokrvenější.

Zdroj: Shutterstock.com

5. Když začne vaše oblíbená řasenka vysychat, nic není ještě ztracené. Pořádně ji zašroubujte a ponořte na 5 minut do misky s horkou vudou. Náplň se díky horku rozteče a řasenku budete moci zase vesele používat dál.

6. Máte často problémy s lakem na nehty? Lahvička se špatně otevírá, nebo je lak hustý tak, že se obtížně nanáší na nehty? Uzavřené lahvičky ponořte na několik minut do velmi horké vody. Až je vyděláte, pořádně jimi protřepte. Nejen, že půjdou skvěle otevřít. Když budete lak nanášet ještě za tepla, nehty budete mí nalakované jedna báseň.

7. Nemáte zrovna čas na to, abyste si umyla vlasy? Jako suchý šampon vám skvěle poslouží dětský pudrový zásyp nebo kukuřičný škrob.

8. Rozdrobil se vám pudr nebo oblíbené oční stíny? Určitě je nevyhazujte. Zalijte je kapkou alkoholu a pečlivě promíchejte a uhlaďte nožem. Směs nechte vyschnout přes noc - alkohol se vypaří a váš make-up bude zase použitelný.

Zdroj: Shutterstock.com

9. Když si každý den před spaním nanesete na svoje vlasy váš pleťový krém, docílíte toho, že vaše vlasy budou lesklé a hladké.

10. Ještě než se pustíte do lakování, místo kolem nehtů natřete silnější vrstvou vazelíny nebo obyčejného tyčinkového lepidla. Po lakování nehtů se tak jednoduše zbavíte přebytečného laku.

11. Než použijete parfém, místa, kde jej budete aplikovat, nejprve potřete vazelínou. Vůně díky tomu vydrží mnohem déle.

12. Pokud vám náhle dojde deodorant, můžete místo něj použít ústní vodu s přídavkem alkoholu. Ústní voda zlikviduje přebytečné bakterie a pomůže tak vaše podpaží zanechat během dne ve svěží formě bez nepříjemného zápachu potu.

Autor:
Publikováno: 19. 10. 2017 07:00 Nahlásit obsah