Chcete být krásná? Nevěřte všem návodům a trikům, které si na internetu přečtete

Chcete být krásná? Nevěřte všem návodům a trikům, které si na internetu přečtete Zdroj: Shutterstock.com

Internet je úžasný tím, že si na něm můžete vyhledat spoustu návodů jak pečovat o své tělo a mysl, jak být zdravá a co nejkrásnější. Rozhodně ale nevěřte všemu, co čtete, a vyhněte se zbrklým experimentům. Později byste mohla zalitovat. Příkladem jsou následující šílenosti šířící se internetem, které jsou vašemu tělu spíš ke škodě než k užitku.

Kokosový olej jako hydratační krém na obličej

Tak toto je špatně. Kokosový olej na pokožku obličeje rozhodně napatří, protože vysušuje. Pokud máte přirozeně suchou pleť, můžete si kokosovým olejem, který chcete používat jako hydratační krém, zadělat spíš na pořádný problém. Naopak kokosový olej jako vlasová maska nebo surovina při vaření, to je zase něco jiného!

Zdroj: Shutterstock.com

Citronová šťáva a krystalový cukr jako peeling

Určitě jste o tom slyšela: Cukr krystal smícháte s čerstvou citronovou šťávou a tuto směs použijete coby peeling obličeje. Kyselá neředěná citronová šťáva v kombinaci s tvrdým cukrem však může vaši pokožku pořádně podráždit. Stav vaší pleti se nezlepší, naopak si koledujete o červené flíčky, nebo dokonce zánět. Vaše pleť může na citronovou šťávu reagovat i tak, že bude mít větší sklon ke tvorbě pigmentových skvrn.

K peelingu svého obličeje napoužívejte ani další směsi, které obsahují drsnější částečky, jako je sůl, kávová sedlina nebo jedlá soda. Opět se vystavujete riziku, že svou citlivou pleť zbytečně podráždíte.

Zubní pasta na pupínky

Tak toto je nejhorší věc, kterou můžete pro své akné udělat. Zubní pasta v sobě totiž obsahuje koktejl chemikálií, které na místo zklidnění vaši pokožku spíš podráždí, a oblast kolem pupínku vám ještě víc zarudne.

Pupínky na obličeji nevyléčíte ani potíráním ledem nebo čerstvým, rozříznutým česnekem. Naopak opět dosáhnete toho, že se vám místo kolem pupínku podráždí a zarudne.

Zafixování make-upu sprejem na vlasy

I takové tipy najdete na internetu. Stačí se nalíčit a make-up pak zafixovat sprejem na vlasy, aby vám líčení vydrželo co nejdéle. Každopádně sprej na vlasy není kosmetickým přípravkem určeným pro aplikaci na pokožku obličeje. Tomu odpovídá i svým složením. Takže i v tomto případě můžete své pokožce pořádně uškodit.

Zdroj: Shutterstock.com

Matování obličeje deodorantem

A je tu další šílená vychytávka - tentokrát matování obličeje deodorantem. Tento kosmetický přípravek opravdu zabraňuje pocení. Patří ale do podpaží, a nikoli na tvář. Natírání pokožky obličeje deodorantem je opravdu nesmysl, kterým si zaděláváte na podráždění, ucpané póry a tmavé skvrny.

Pleťová maska z bílků

Když si obličej potřete maskou z bílků, dosáhnete prý hladší a vyživenější pokožky. Nevěřte tomu, je to další mýtus. Naopak bílky vaši pokožku pořádně vysuší, tudíž může mít sklon k tvorbě červených skvrnek a k šupinatění. Bílky navíc zacpávají póry - pokud máte déletrvající problémy s akné, bílky vám průběh vaší zdravotní indispozice ještě zhorší.

Autor:
Publikováno: 24. 9. 2018 09:27 Nahlásit obsah