Domácí citronovo-medový peeling

Domácí citronovo-medový peeling Zdroj: StyleCraze.com

Zkuste si doma připravit svůj vlastní peeling, na který potřebujete pouhé 4 ingredience. A všechny z nich máte jistě doma v zásobě. I když to jsou jen čtyři věci, všechny z nich jsou velmi příznivé pro naše tělo. Peeling se hodí jak na obličej, tak na vaše tělo a na nehty, hlavně na změkčení kůžiček kolem nich.

A které ty zázračné ingredience to jsou?

Olivový olej obsahuje antioxidanty a zdravé tuky, které pokožce pomáhají zbavit se volných radikálů a také napomáhají rychlejšímu hojení a elasticitě kůže. 

Med je přírodně antibakteriální a díky němu se lépe otevírají póry, je tedy skvělým pomocníkem v boji proti akné a jeho prevenci. Jelikož je plný antioxidantů, zmírňuje příznaky stárnutí kůže. Je zklidňující a zvlhčující, takže používáním medu se vaše pokožka celá rozzáří.

Hnědý cukr

Masáž cukrem odstraní z vaeho obličeje nečistoty a krásně otevře póry, čímž zabrání toxinům, aby napadaly kožní buňky. Pravidelným prokrvením zase udržíte vaši pokožku na obličeji pružnou.

Zdroj: Shutterstock.com

Citrón

Citrónová šťáva napomáhá v boji a prevenci proti nenáviděným černým tečkám, tedy ucpaným pórům. Navíc pokud máte na pokožce barevné nepravidelnosti způsobené jizvami, stařeckými skvrnami či jinými poruchami, potíráním citrónovou šťávou je zmírníte nebo se těchto nepravidelností zbavíte úplně. Antibakteriální účinek zase pomůže při problémech s akné.

Co budete potřebovat:

  • šťávu z 1/2 citrónu
  • 1/2 hrnku hnědého cukru
  • 1 lžíci olivového oleje
  • 1 lžíci medu

Postup

  1. Smíchejte citrónovou šťávu s medem a olivovým olejem.
  2. Pak postupně přidávejte cukr podle toho, jak chcete mít peeling hustý.
  3. Používejte jednou za týden.
Autor:
Publikováno: 13. 3. 2018 10:50 Nahlásit obsah