Husté obočí u žen: Trend roku 2021, kterému přeje přirozenost

Husté obočí u žen: Trend roku 2021, kterému přeje přirozenost Zdroj: Shutterstock

Typ ženského obočí, který je trendy, se v průběhu let výrazně mění. Zatímco v 90. letech 20. století bylo módní velmi tenké vytrhané obočí v kombinaci s konturovací tužkou, v současnosti u žen boduje husté obočí. A čím je hustší a výraznější, tím lépe. Jak jej ale nosit, aby vám slušelo?

Cara Delevigne: Jedna z průkopnic hustého obočí

V dnešní době si ženy dokážou jenom stěží představit, že by se vrátily do devadesátek a každý den si na tenko vytrhávaly obočí, které by následně dokreslovaly černou či hnědou konturovací tužkou. Rok 2021 totiž přeje přirozenosti a velkým hitem je velmi husté obočí.

V 80. letech minulého století patřila mezi průkopnice hustého obočí herečka a modelka Brooke Shields, v 90. letech tento typ obočí prosazovaly zpěvačka Gwen Stefani nebo herečka Drew Barrymore.

O trend hustého obočí se po roce 2000 zasadila také modelka Cara Delevigne, pro niž je výrazné a ledabyle upravené obočí doslova poznávacím znamením. A ženy z celého světa tuto svébytnou krásku začaly postupně kopírovat.

Fluffy obočí: Trend roku 2021

Obočí dokáže ženskému obličeji dodat konečný výraz. Jde o jeden z nejdůležitějších prvků obličeje, který byl dlouho podceňovaný. V posledních letech je tomu však jinak. Touha po hustém obočí vede ženy k používání speciálních vyživujících sér a olejíčků, které zajistí, že budou chloupky obočí hustší a rychleji porostou. 

Současné ženy preferují přirozené obočí, které si pouze lehce vytrhávají, ovšem výrazněji stylingují. A to pomocí kartáčku na obočí, barevného fixačního gelu na obočí nebo fixačního mýdla na obočí. A jaký typ hustého obočí je v roce 2021 nejvíc trendy? Rozhodně fluffy neboli nadýchané obočí, jehož chloupky jsou zafixované směrem vzhůru a obočí tak působí přirozenějším dojmem. 

Nemáte husté obočí od přírody? Zkuste některé kosmetické procedury

Pokud vám husté a výrazné obočí nenadělila příroda, jakými způsoby můžete docílit opticky hustšího obočí? Klasickým barvením, ovšem vyzkoušet můžete v současnosti velmi populární laminaci neboli fixaci přirozeného obočí. Pomocí této kosmetické procedury dosáhnete právě tolik módního fluffy obočí.

Dnešní ženy toužící po hustém obočí si oblíbily rovněž microblading neboli vláskování. Jde o druh permanentního make-upu, v rámci něhož vám kosmetička vytvoří husté obočí pomocí tenkých linek napodobujících skutečné chloupky.

Zdroj: Thezoereport.com, Realsimple.com, Lookfantastic.com

Autor:
Publikováno: 16. 11. 2021 11:59 Nahlásit obsah