Jak na zdravou a na první pohled krásnou pleť? Řiďte se babskými radami!

Jak na zdravou a na první pohled krásnou pleť? Řiďte se babskými radami! Zdroj: Shutterstock.com

Vaše pleť může být jemná a krásná i bez drahých krémů, stačí jen vědět, jak na to. Inspirovat se třeba můžete u zaručených tipů našich babiček, které si musely vystačit většinou jen s tím, co měly v kuchyni.

Babské rady pro krásnou pleť

  • Pleť se rozzáří, když ji umyjete čajem z řebříčku.
  • Umývejte každý den obličej kefírem a výrazně zpomalíte tvorbu vrásek.
  • Kolečko syrového bramboru pleť nádherně vyhladí.
  • Uhry zmizí, napaříte-li obličej a vetřete do něj citronovou šťávu.
  • Pokud máte červenou nebo podrážděnou pleť, opláchněte ji ráno mlékem a ne vodou. Pleť se zklidní.
  • Pigmentové skvrny odstraníte, když na ně budete dávat měsíčkovou mast.
  • Nechcete mít pihy? Zalijte celerové listy vařící vodou, nechejte je vyluhovat a na 10 minut přiložte na obličej. Pihy také vyblednou, pokud je budete denně potírat citronovou šťávou.
  • Vyrážky se rychleji zahojí, potřete-li je rozkrojeným stroužkem česneku nebo je potírejte citronovou šťávou.
  • Jemnou a růžovou pleť získáte, když ji vyčistíte dužinou melounu.

Zdroj: Shutterstock.com

Omlazující maska na suchou pokožku

Tu si připravíte rozmixováním 100 g dýňové dužniny, vrchovaté lžíce ovesných vloček a 1 lžíce dýňového oleje. Směs naneste na vyčištěnou pleť a nechejte 15 minut působit. Potom opláchněte vlažnou vodou a uvidíte, že díky množství vitamínů a minerálních látek obsažených v této masce, se vyhladily drobné vrásky a vaše pleť nádherně září.

Omlazující maska na mastnou pleť

Pleť vyčistěte a naneste masku, kterou připravíte z oloupané a na jemném struhadle nastrouhané cibule, do které přimícháte 1 lžičku medu a ovesnou mouku. Nechejte 20 minut působit, smyjte vlažnou vodou a ošetřete krémem, který běžně používáte. Opakujte jen 1x za měsíc.

Můžete také vyzkoušet šťávu z 1 citronu umíchanou s bílkem. Tuto masku nechejte působit 10 minut, pak umyjte a pleť ošetřete běžným krémem. Opakovat můžete až po několika týdnech.

Zvětšené póry a vrásky

Aby vás netrápily zvětšené póry a drobné vrásky, používejte masku ze dvou ušlehaných bílků a 5 kapek citronové šťávy. Tuto směs naneste na obličej a nechejte 10 minut působit, pak opláchněte vlažnou vodou.

Proti vráskám

Proti vráskám účinně pomáhají hrozny. Asi 15 kuliček bílého hroznového vína propasírujte přes sítko a smíchejte s polévkovou lžící ovesných vloček. Směs naneste na obličej a nechejte 15 minut působit.

Detoxikace

Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce potravin obsahujících zinek (pivo, celozrnné obolí, mořské ryby, obilné klíčky, houby, jablka, vajíčka a zelí).

Svěží pleť

Pleť bude vypadat svěže, necháte-li na ni působit jahodovou masku. Tu si připravíte z několika rozmačkaných jahod a namočených ovesných vloček. Na vyčištěný obličej i krk naneste jahodovou směs a nechejte alespoň 10 minut působit. Potom masku umyjte studenou vodou a ošetřete krémem, který běžně používáte.

Zdroj: Shutterstock.com

Unavená pleť

Na unavenou pleť použijte masku z jablek. V plnotučném mléce 3 minuty povařte najemno nastrouhaná jablka a nechejte vychladnout. Masku po vychladnutí naneste na čistou pleť a nechejte 10 minut působit. Potom omyjte vlažnou vodou a ošetřete běžným krémem.

Na rozjasněnou pleť

Ručník namočte do horké vody, vyždímejte a položte na něj umyté a najemno nasekané lístky z petrželové natě. Přiložte jej na obličej a nechejte 15 minut působit. Pak pleť omyjte vlažnou vodou a ošetřete krémem, který běžně používáte. Pleť se nádherně rozjasní.

Šťáva z okurek

Již naše babičky věděly, že plátky z okurek působí blahodárně na pleť. Praktičtější a lepší než plátky okurek je na obličej okurková šťáva. Odšťavíte okurku bez slupky a do šťávy namočíte gázu. Tu položte na obličej i přes zavřené oči a necháte 15 minut působit.

Maska po opalování

Po opalování naneste na obličej masku a nechejte 20minut působit. Masku připravíte z malého množství měsíčku zahradního a heřmánku. Bylinky zalijete vařící vodou a necháte 15 minut louhovat. Žloutek umícháte se lžičkou medu, přidáte ½ lžičky olivového oleje a lžíci vychladlého odvaru.

Pro masku po opalování můžete také použít meloun, ten vidličkou rozmačkáte a zbavíte přebytečné šťávy, smícháte s tvarohem a nanesete na obličej i dekolt. Necháte 20 minut působit, potom umyjete vlažnou vodou a pleť ošetříte hydratačním krémem.

Publikováno: 31. 8. 2017 11:53 Nahlásit obsah