Jiný kraj, jiný mrav: Jaké jsou ideály krásy v jednotlivých částech světa?

Opálení

Zatímco v našich zeměpisných šířkách by se pro perfektní bronzové opálení zabíjelo, v asijských zemích vyznávají pravý opak. V Evropě i Americe je zdravé opálení známkou toho, že máme na to zajít si do solárka anebo vycestovat na dovolenou k moři.

Naopak v Číně nebo Jižní Koreji je opálení známkou špatného společenského postavení. Na opáleného člověka zde pohlížejí jako na někoho z nižší třídy, jenž pracuje manuálně pod širým nebem. Naopak světlá kůže evokuje vyšší společenskou třídu a je tedy známkou krásy.

Aby si asijské ženy zachovaly svou pokožku světlou, chodí ven výhradně se slunečníky, nebo dokonce absolvují bělení kůže.

Zdroj: OneHallyu.com

Dvojitá víčka

Pro ženy z Jižní Koreji představují ideál krásy dvojitá víčka. My jako Evropanky se již s dvojitými víčky rodíme, naopak spousta Asiatů má pouze jedno víčko neboli monolid. Většina jihokorejských žen si myslí, že dvojité víčko je atraktivnější, plastičtí chirurgové tak v tomto směru zažívají doslova boom. Věděla jste dokonce, že jihokorejští rodiče nabízejí svým dětem plastické vymodelování dvojitého očního víčka jako dárek?

Dokonalé křivky

S plnými křivkami - tedy s velkým poprsím, úzkým pasem a výrazným zadečkem - byste uspěla zejména v Jižní Americe. Třeba ve Venezuele je tento ideál krásy obrovskou obchodní komoditou. Samotné Venezuelanky totiž v tomto ohledu cítí obrovský tlak, a aby se konfrontovaly s místním ideálem krásy, často podstupují nemálo plastických operací. 

strana 2 / 2
Autor:
Publikováno: 5. 9. 2017 10:36 Nahlásit obsah