Které věci už jste dávno měly vyřadit ze svého šatníku?

Které věci už jste dávno měly vyřadit ze svého šatníku? Zdroj: Shutterstock.com

Dámské šatníky zpravidla praskají ve švech a překypují nejrůznějšími věcmi, včetně těch, kterých jsme se my ženy měly již dávno zbavit. Tyto věci tam máme všechny bez rozdílu, bohužel…

Přesněji jsou to kousky oblečení, které již nepotřebujeme, jenže dát je pryč je opravdu těžké rozhodnutí, které jsme raději postupem času odsunuly na neurčito. Oblečení ale každým měsícem, někdy i týdnem, přibývá a přibývá a ty staré nepotřebné kousky zabírají místo těm novým. Kterých věcí bychom se tedy měly jednou provždy vzdát?

Boty, ve kterých se nedá chodit

A nemusí být řeč nutně jen o lodičkách. Dokonce i některé na první pohled neuvěřitelně pohodlné tenisky mohou našim nožkám způsobit odřeniny či otlaky. A o tom, co dokážou nepadnoucí lodičky, o tom se snad ani nemusíme rozepisovat, ne?

Bižutérie, která již není to, co bývala

Krásné náušničky, náhrdelníky, řetízky, náramky. To vše se v naší šperkovnici nachází, ale bohužel jak už to s bižuterií bývá, stříbrné věci zčernají, štrasové kamínky vypadnou a rázem se z nejoblíbenějšího doplňku stane něco nenositelného. Proč si tedy nechávat něco, co už nikdy nedáme na sebe?

Vytahané a seprané oblečení

Takovéto oblečení většinou leží ve skříni někde na dně, ale nic to nemění na tom, že už dávno tam nemá co dělat. Je zbytečné schovávat si staré a vytahané oblečení, byť jen proto, že to máte třeba na domácí práce nebo práce na zahradě. I u hrabání listí se dá vypadat dobře. Dnes už koupíte oblečení "na lítačku" za pár korun.

Zdroj: Shutterstock.com

Věci, které byly drahé

Určitě i u vás ve skříni se najde alespoň jedna věc, která se vám třeba už ani tak nelíbí a ani není moderní, ale stála obrovskou sumu peněz, a tak si ve skříni vysloužila své právoplatné místo. Je na čase i tento kousek poslat dál a uvolnit místo novým a možná i lepším.

Dárky, které vás nepotěšily

Ať jste to při oslavě narozenin nebo na Vánoce zahrály sebelíp, ve skrytu duše moc dobře víte, že ten kousavý a huňatý svetr od babičky na sebe nikdy nedáte. Ve skříni jej schováváte, jen protože to byl přeci dárek a dárky se nevyhazují, ovšem v tomto případě to neplatí!

Věci, které vám je líto vyhodit

Nejedna z nás má ve své skříni hned několik kousků oblečení, které jsou malé či velké, nemoderní, nesedí, ale vždycky se najde výmluva, proč právě onen kousek máme ještě nějakou chvíli schovávat. No, přece co kdyby. Jenže z vlastní zkušenosti dobře víte, že žádné „kdyby“ nikdy nepřijde a pokud jste tohle oblečení neměly již dva roky na sobě, je čas jej nechat jít.

Autor:
Publikováno: 8. 2. 2018 08:52 Nahlásit obsah
Loading...