Modelka má kvůli Crohnově chorobě umělý vývod: I přesto hrdě nafotila kampaň na spodní prádlo

Modelka má kvůli Crohnově chorobě umělý vývod: I přesto hrdě nafotila kampaň na spodní prádlo Zdroj: Metro.co.uk

Aby podpořila sebevědomí dalších žen, které mají v důsledku Crohnovy choroby umělý vývod, rozhodla se, že se zapojí do speciální kampaně na spodní prádlo. Řeč je o americké modelce Gaylyn Hendersonové, které chtěla dokázat, že navzdory svému viditelnému handicapu neztratila ani špetku ženskosti a sexappealu. Co na její počin říkáte?

Gaylyn Hendersonová z Atlanty byla až do svých 14 let úplně normální holka. Poté začala trpět bolestmi podbřišku, častými průjmy, byla unavená a hubla. Lékaři zjistili, že trpí Crohnovou nemocí, což je chronické zánětlivé onemocnění,  které se projevuje nejčastěji v oblasti tenkého a tlustého střeva.

"Když mi ve 14 letech diagnostikovali Crohnovu chorobu, nebyl to konec, ale teprve začátek. Mé onemocnění bylo velmi vážné a trvalo víc než 10 let, než jsem mu dokázala přizpůsobit svůj život. Trpěla jsem nesnesitelnými bolestmi několik dní v kuse, tato nemoc negativně ovlivnila mé fyzické i psychické zdraví," říká Gaylyn.

Zdroj: Metro.co.uk Mladá Američanka prodělala v důsledku Crohnovy nemoci několik chirurgických zákroků. Jedním z posledních bylo i odstranění tlustého střeva. Právě tomuto zákroku se dlouho bránila, protože s ním souviselo i vytvoření bočního vývodu se stomickým sáčkem k pravidelnému zachycování stolice a moči.

"Kvůli společenskému stigmatu jsem se této věci dlouho bránila. Ale bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat. Myslím, že jsem se pro tento zákrok měla rozhodnout dřív, alespoň bych tolik netrpěla," vysvětluje dnes 33letá modelka.

Gaylyn v tuto chvíli nosí stomický sáček přes 10 let. I navzdory svému handicapu se nikdy nevzdala profese modelky. Aby ostatním dokázala, že i s umělým vývodem a stomickým sáčkem neztratila ani špetku ženskosti a sexappealu, rozhodla se zapojit do speciální kampaně na spodní prádlo značky Aerie.

Zdroj: Metro.co.uk V rámci této kampaně prezentovali spodní prádlo také lidé s viditelným zdravotním postižením. A právě Gaylyn Hendersonová byla jednou z nich. I ostatní, stejně "postižené" ženy, chtěla inspirovat k tomu, aby se za umělý vývod přestaly stydět a braly jej jako běžnou část svého života.

Zdroj: Dailymail.co.uk "Nechci, aby ostatní ženy s umělým vývodem trpěly kvůli přetrvávajícímu společenskému stigmatu. Nechci, aby měly nepříjemné pocity z toho, co si o nich ostatní myslí a říkají," upozorňuje Gaylyn, která se v tomto směru angažuje i dalším způsobem. Pro ženy s umělým vývodem a stomickým sáčkem založila inspirativní blog GutlessandGlamorous.org.

Autor:
Publikováno: 4. 12. 2018 10:09 Nahlásit obsah