Slow beauty neboli pomalá krása: Žhavý trend současného životního stylu, který má spoustu výhod

Slow beauty neboli pomalá krása: Žhavý trend současného životního stylu, který má spoustu výhod Zdroj: Shutterstock.com

Dnešní svět neustále zrychluje. I tak existují oblasti, kde si můžete dovolit zpomalit. Možná, že jste slyšela o slow trendu, který se vztahuje k různým oblastem životního stylu. A ani oblast krásy není výjimkou. Mluví se o tzv. slow beauty neboli pomalé kráse, která je přirozená, uvědomělá a zahrnuje celou podstatu ženy. Jaké jsou její principy?

Uspěchaná doba souvisí s instantní krásou

Slow travel, slow fashion, slow food a taky slow beauty. Jde o žhavé trendy současného životního stylu, které reagují na jediné: Na dnešní uspěchanou dobu, ve které všeho dosáhneme hned teď.

V případě vzhledu se mluví hlavně o instantní kráse. Jde třeba o estetické zákroky v podobě prodloužení řas a vlasů, nebo přímo o zákroky plastické chirurgie. Tyto zákroky slibují omlazení a zkrášlení za velmi krátkou dobu.

Zdroj: Shutterstock.com

Slow beauty: Nejprve musíte přijmout sama sebe

Naopak slow beauty neboli pomalá krása přistupuje k celkovému vzhledu ženy úplně jinak. Jde o životní filozofii, která říká,  že bychom měly přijmout hlavně samy sebe, ztotožnit se se svou přirozenou krásou a láskyplně se o sebe starat každý den. Každopádně, zní to moc hezky. Jaké jsou tedy základní principy slow beauty neboli pomalé krásy?

1. Poznejte svou skutečnou krásu

Kosmetický průmysl proměnil naši krásu na komoditu. Asi jste taky zaznamenala, jak neustále bojuje hlavně proti procesu stárnutí, a podsouvá nám nejrůznější přípravky, ale i zákroky, které slibují okamžité výsledky. Máte taky tendenci podlehnout?

Naopak slow beauty chce, abyste se měla ráda taková, jaká ve skutečnosti jste. Abyste si uvědomila svou skutečnou krásu a pečovala o sebe podobně, jako se s láskou staráte o druhé.

2. Rozmazlujte se každý den

Hoďte uspěchaný svět za hlavu a každý den si najděte chvilku, kdy se budete rozmazlovat. Dopřejte si plnou vanu, zajděte na masáž nebo na jógu. Když zpomalíte, najdete cestu ke svému krásnějšímu já.

Zdroj: Shutterstock.com

3. Vyrážejte pravidelně za relaxem

Víte, co s vaším tělem a myslí dokáže udělat návštěva termálních lázní nebo víkendový wellnes pobyt? Určitě si vzpomínáte na ten úžasný pocit, kdy jste v horké vodě ležela se zavřenýma očima a pomalu si užívala klid a pohodu... Tak nehleďte na svou peněženku a užívejte si alespoň dvakrát ročně! 

4. Přemýšlejte nad tím, jakou kosmetiku používáte

Kosmetické přípravky používejte pouze vědomě. Měla byste znát jejich přesné složení, způsob výroby a hlavně jejich dopad na okolní svět. Podle zásad slow beauty byste měla používat spíš ekologickou přírodní kosmetiku.

5. Změňte svůj názor na stárnutí

Vidíte to všude kolem sebe: Z magazínu na vás kouká modelka s dokonalou pletí bez vrásek. I vy sama - než si dáte selfíčko na Facebook - proženete fotku nejdřív filtrem... Ovšem to všechno je jenom iluze.

Naopak filozofie slow beauty chce, abyste se na stárnutí začala dívat jako na přirozený proces života, který nemůžete zastavit. Abyste jej zpomalila, můžete o své tělo co nejlépe pečovat. Podle slow beauty jde totiž o dlouhodobý proces, který žádá čas, úsilí a trpělivost.

Autor:
Publikováno: 23. 11. 2018 11:13 Nahlásit obsah