Tyto účesy vás dělají starší, než ve skutečnosti jste. Zapomeňte na ně!

Tyto účesy vás dělají starší, než ve skutečnosti jste. Zapomeňte na ně! Zdroj: Shutterstock.com

Nejen špatně zvolený make-up nebo oblečení. Také špatně zvolený účes vás může udělat starší, než ve skutečnosti jste. Jakého střihu vlasů a jaké barvy byste se tedy měla vyvarovat? A naopak: kterým vlasovým trendům byste měla vyjít vstříc?

Příliš dlouhé vlasy

Podle vlasových stylistů by se příliš dlouhým vlasům měly vyhnout ženy, kterým je nad čtyřicet. "Pokud žena díky dlouhým vlasům vypadá zezadu na šestnáct a zepředu zase, jako kdyby měla těsně před důchodem, je to velký rozdíl," říká vlasový stylista Jet Rhys.

Zralejším ženám tak doporučuje střih vlasů, který dosahuje k lícní kosti. Jde podle jeho slov o univerzální lichotivou délku. A pokud jsou vlasy podél obličeje postupně setříhané, odvedou tím pozornost od problematických partií krku.

V případě střihu k lícním kostem vám mladistvější vzhled dodá i to, pokud budou mít vaše vlasy náležitý objem. Vzdušnost jim dodá třeba šampon Ziaja pro intenzivní každodenní péči, který obsahuje speciální aktivní složku opticky zvětšující objem vlasů. Složky obsažené v tomto šamponu vaše vlasy také ochrání před škodlivým vlivem fénování, kulmování i žehlení.

Zdroj: Shutterstock.com

Příliš krátké vlasy

Možná to taky znáte, měla jste krásné dlouhé vlasy, ale zkusila jste se ostříhat nakrátko. Místo moderního účesu, který by vypadal mladistvě a šmrncovně, si ale připadáte spíš jako stará-mladá.

Než se rozhodnete pro tak radikální změnu, jako jsou krátké vlasy, nejprve si nechte poradit od profesionální kadeřnice, zda se tento typ účesu vůbec hodí k vašemu obličeji a také k vaší postavě.

Příliš hustá ofina nebo vyčesané čelo

Přidat na věku vám může i příliš hustá ofina nebo vyčesané čelo, které zase dává vyniknout vašim mimickým vráskám. Ptáte se, kde hledat kompromis? V případě, že trváte na rovné ofině, nechte si ji zastřihnout tak, aby působila vzdušnějším dojmem a dala vyniknout vašemu obličeji a očím.

Nosíte-li ráda vlasy v drdolu s vyčesaným čelem, máme řešení i pro vás. I když budou vrásky na čele stále vidět, z drdolu uvolněte několik pramenů, které vám orámují tvář a kterými odvedete pozornost.

Zdroj: Shutterstock.com

Barva vlasů ve srovnání s pokožkou působí příliš nudně

Na věku vám nepřidá ani to, když bude barva vlasů ve srovnání s pokožkou vašeho obličeje působit příliš nudně. Zajděte si proto za profesionální kadeřnicí, která vám poradí, jaký odstín byste měla zvolit. 

Pokud chcete zamezit tomu, aby se nová barva z vlasů rychle vymyla, používejte pravidelně šampon, který vám zajistí dlouhotrvající, intenzivní barvu. Vhodný je pro vás například šampon Ziaja pro barvené vlasy, který obsahuje heliogenol. Tato patentovaná složka se podílí právě na zachování barvy.

Nebojte se změn

Pokud jste stejný střih, jako máte na hlavě, nosila už před deseti lety, je čas na změnu. Když nenosíte během této doby stejné oblečení, proč byste měla mít stále stejné vlasy? Zkuste jinou barvu, anebo jiný setřih - ovšem nic radikálního.

Zkuste experimentovat s novou vlasovou kosmetikou

Aby vaše vlasy vypadaly lépe a dokázaly vás tím omladit, vyzkoušejte také novou kosmetiku, která vaše vlasy dokáže oživit, dodat jim hladkost a lesk a zároveň je vyživí. Vaše vlasy dostatečně zregeneruje například intenzivně vyživující šampon Ziaja, který navíc neobsahuje silikony a parabeny, jež by mohly vaše vlasy nepěkně zatížit.

Autor:
Publikováno: 21. 11. 2017 08:00 Nahlásit obsah