Vyzkoušely jsme: kakaová kosmetika Cupuacu

Vyzkoušely jsme: kakaová kosmetika Cupuacu Zdroj: www.shutterstock.com, www.ruzova10.cz

Pro všechny dámy, které se rády rozmazlují, tu máme dnes něco speciálního. Vyzkoušely jsme exotickou řadu produktů Cupuacu od značky Ziaja, jejichž jemné kakaové vůni zkrátka nešlo odolat. Jaký je náš konečný verdikt?

Ziaja je polská rodinná firma, která své produkty dodává na trh už více než 25 let. Žádné chemické koktejly od nich však nečekejte – v jejich produktech najdete kokosový olej, šafrán, heřmánek, aloe, výtažky z olivových listů, ale také okurky, mořské řasy a kozí mléko. Příjemné je i zjištění, že cenově vás tyto produkty vyjdou stejně, jako běžné produkty z drogerie.

Copak je vlastně to "cupuacu"?

Obzvláště zajímavá je ovšem jejich řada produktů, obsahující olej ze semen cupuacu, což je poměrně vzácný strom podobný klasickému kakaovníku. Nalákat vás tak může nejen sladká kakaová vůně, ale i schopnost pokožku velmi efektivně zhydratovat, změkčit a zjemnit. Mimo oleje cupuacu v nich ovšem najdete například i makadamiový olej, olej z para ořechu nebo máslo karité.

Capuacu Zdroj: ruzova10.cz

V řadě Cupuacu najdete:

  • tělový balzám do sprchy
  • krystalické mýdlo
  • cukrový peeling
  • bronzující samoopalovací tělo mléko

A jaký je náš verdikt?

Tato pečující řada nás doslova nadchla a to zejména jeden produkt, který bychom chtěly všem doporučit - cukrový peeling. Jeho vůně je vyloženě omamná, až má člověk pocit, že musí ochutnat. Ostatně, asi by se nic nestalo, peeling totiž obsahuje samé skvělé (a jistě chutné) suroviny - máslo capuacu a máslo karité, olej z brazilských ořechů a makadamiový olej, cukr a přírodní skořápky ořechů. Po jeho použití máte nejenom krásně vyhlazenou pokožku, ale vytvoří se vám na ní ochranný sametový film, takže můžete vynechat i tělové mléko. Pro nás absolutní must have! Ale abychom nezanedbaly ostatní výrobky z této skvělé řady...Co se kvality a vůně týče, nezůstávají za peelingem v ničem pozadu. Bronzující opalovací mléko dodá pleti krásný, lehce opálený nádech (žádnou barvu pomeranče, jak to u mnohých samoopalovacích přípravků bývá, nečekejte) a nedělá fleky. Krystalické mýdlo je jemná mycí emulze, která nevysušuje a opět zahalí vaši pokožku do opojné vůně ořechů a másla cupuacu.

A celkové resumé? Kosmetika Ziaja nás velmi příjemně překvapila. Nejen, že má opravdu širokou nabídku produktů, ale kvalita jejich výrobků může směle konkurovat mnohonásobně dražším značkám. A co vaše zkušenost? Používáte Ziaju? Jak jste s touhle kosmetikou spokojené?

Autor:
Publikováno: 24. 11. 2016 11:44 Nahlásit obsah