Zapomeňte na plastiku a drahé krémy: Poradíme vám, jak na krásnou a bezchybnou pleť v několika jednoduchých krocích!

Zapomeňte na plastiku a drahé krémy: Poradíme vám, jak na krásnou a bezchybnou pleť v několika jednoduchých krocích! Zdroj: Shutterstock.com

Která z nás by netoužila po krásné a bezchybné pleti? Zapomeňte na plastiku a drahé krémy, dokonalou tvář vám zajistí i pár jednoduchých triků, které nestojí skoro nic!

* Abyste minimalozovala váčky pod očima a napuchlé oči, opláchněte si každé ráno obličej pod studenou vodou. Anebo kůži kolem očí potřete kostkou ledu.

* Váčkům pod očima předejdete i tak, že budete používat pleťový krém, který se vám bude stále chladit v ledničce.

* Nezapomeňte pokožku obličeje během dne průběžně hydratovat, zvlášť když je léto. Měla byste mít vždy po ruce hydratační krém nebo pleťovou vodu ve spreji.

* Svou pleť byste měla také chránit před slunečními paprsky, které mají vliv na rychlejší stárnutí kůže. Proto používejte pleťový krém s UV filtrem.

* Jednou za týden si udělejte čas na pleťovou masku. A to ideálně hydratační, která dodá pleti vláhu, vypne ji a vyhladí drobné vrásky.

Zdroj: Shutterstock.com

* Pokud máte na tváři zanícený pupínek, zchlaďte jej kostkou ledu. Toto místo pak bude méně viditelné.

* Chcete-li mít zdravou pleť, zaměřte se na jídelníček. Jezte více ovoce a zeleniny a snižte množství tučných a sladkých jídel, která za den spořádáte.

* Abyste skryla nedostatky své pokožky, používejte spíš než korektor základní bázi - a to například BB cream.

* Pokud to není nutné, nedotýkejte se rukama pokožky obličeje. Bakterie z vašich rukou mohou způsobovat nepříjemné zanícení kůže.

Zdroj: Shutterstock.com

* Zkontrolujte, v jakém stavu jsou štětce a houbičky, kterými si nanášíte make-up. Pravidelně je vymývejte mýdlem nebo šamponem a následně vysušte pomocí papírové utěrky.  Štětce a houbičky byste měla umývat každých 7-10 dnů, protože bakterie a špína, které jsou na nich usazené, by mohly způsobit podráždění a infekci.

* Abyste zabránila znečistění štětců, vkládejte je do ochranného pouzdra.

* Jednou za půl roku byste měla udělat revizi kosmetických přípravků a vyhodit starou kosmetiku, která může být příčinou různých alergických reakcí. Pravidelně obměňujte pleťové krémy, ale i řasenky či pudry, které mohou být po delším používání plné bakterií.

Autor:
Publikováno: 8. 9. 2017 10:00 Nahlásit obsah
Loading...