Zbavte se vypadávání vlasů a mějte hřívu, kterou vám bude každá závidět!

Zbavte se vypadávání vlasů a mějte hřívu, kterou vám bude každá závidět! Zdroj: Shutterstock.com

Která z vás by netoužila po husté a dlouhé kštici? Cestu za vysněnými dlouhými vlasy ovšem může překazit vypadávání vlasů, které může mít řadu příčin. Jak nadměrné vypadávání vlasů zastavit? Poradíme vám!

Zjistěte příčiny vypadávání vlasů

To, že vám vlasy běžně vypadávají, je zcela normální. Během vašeho života se vaše kštice kompletně obnoví vždy jednou za čtyři až šest let. Když vám ale začnou padat vlasy nadměrně, je něco v nepořádku. Na velký problém je zaděláno, když vám denně vypadne víc než sto kusů vlasů.

Nejprve proto najděte příčinu nadměrného vypadávání. A že jich může být spousta. Nejčastěji to jsou zdravotní problémy. Vlasy budete mít řidší, pokud jste hormonálně rozkolísaná – spousta žen se s touto estetickou nepříjemností potkává šest měsíců po porodu nebo v období menopauzy.

Vlasy vám můžou vypadávat také tehdy, pokud trpíte onemocněním štítné žlázy, chudokrevností, máte nadbytek vitaminu A nebo trpíte nadměrným stresem. Vaše vlasy ovšem často trpí také tehdy, když je nosíte na těsno stažené do culíku nebo když dlouhodobě nosíte různé pokrývky hlavy. 

Zdroj: Pixabay.com

V hlavní roli jídelníček

Pokud jste přišla na to, co je ve vašem případě pravděpodobně tou hlavní příčinou vypadávání vlasů, snažte se s ní popasovat. Kromě toho se zaměřte také na svůj jídelníček, který hraje velmi důležitou roli. Zkuste proto více konzumovat potraviny, které v sobě obsahují železo, zinek, fosfor a selen a zvyšte rovněž příjem bílkovin.

Co tedy přesně jíst, abyste se mohla pyšnit hustou a dlouhou hřívou? V každém případě do svého jídelníčku zařaďte ryby, rýži, luštěniny, zeleninu a ovoce. Každý den se také snažte pozobávat lněná, dýňová, slunečnicová či sezamová semínka nebo vlašské ořechy.

Pozor na barvení a vlasový styling

Vašim vlasům nepřidá ani nešetrné barvení méně kvalitními barvami, velmi časté žehlení, fénování či kulmování. Je-li to tedy možné, barvení vlasů svěřte vždy do rukou odborníka a své vlasy tepelně upravujte maximálně třikrát do týdne. Pokud své vlasy potřebujete fénovat častěji, doporučujeme použít studený vzduch.

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku

Na své vlasy používejte pouze kvalitní vlasovou kosmetiku, která dokáže vaše vlasy vyživit a hydratovat. Vyzkoušejte také šampony a kondicionéry s obsahem keratinu. Dvakrát do týdne svým vlasům dopřejte rovněž vlasovou masku a před tepelnou úpravou je nezapomeňte postříkat ochranným sprejem.

Zdroj: Pixabay.com

Babské rady proti padání vlasů

Pokud se chcete zbavit nadměrného vypadávání vlasů, možná, že vám pomohou také tyto babské recepty:

  • Vlasy si pravidelně oplachujte odvarem ze šalvěje, rozmarýnu nebo ořešákového či březového listí. Před opláchnutím čistou vodou si pokožku hlavy vždy pečlivě promasírujte.
  • Proti vypadávání vlasů vám pomůže také maska z bílého jogurtu a kávy, anebo maska z vaječných bílků a medu. Na vlasy ji aplikujte jednou týdně.
  • Do pokožky vlasů si jemně vmasírujte šťávu z aloe vera. Nechte působit půl hodiny, pak opláchněte.
Autor:
Publikováno: 12. 7. 2017 16:34 Nahlásit obsah