Dokážete vyřešit tuto hádanku? Většina lidí to nezvládne

Dokážete vyřešit tuto hádanku? Většina lidí to nezvládne Zdroj: www.shutterstock.com

Snad každý má rád hádanky. Krom zábavy nás k jejímu vyřešení žene jakási přirozená touha odpovědět na vše, co si pro nás svět připravil. Nakopněte tedy svůj mozek, protože se vám bude hodit v následujícím zadání.

Hádanka se stala známou hlavně díky tomu, že ji vyřešila jen velmi malá část lidí, přičemž okolo ní vypuklo na sociálních sítích šílenství. Lidé se po zhlédnutí správného řešení popadali za hlavy a jen netečně zírali. Přidáte se k nim taky nebo hádanku vyřešíte?

Pojďme se tedy podívat na zadání. Možná se budete divit po předchozím "hrozivém" popisu, ale není třeba z toho dělat žádnou vědu, je to vskutku jednoduché.

Na obrázku níže uvidíte čtyři šálky, které jsou naprosto shodné. Každý je označen rozdílným číslem - 4, 9, 5 a 7. Na vás teď bude uhodnout, který z šálků se kompletně naplní jako první. Dejte si načas, v klidu popřemýšlejte. Jak zní tedy váše odpověď?

Zdroj: mulpix.com Těm všímavějším došlo, že zde nepostačí pouze logika, nýbrž byla zapotřebí i menší dávka prozíravosti. Správná odpověď se ukrývá pod šálkem s číslem 5. Naplní se jako první z toho důvodu, že se jiný šálek vlastně ani naplnit vůbec nemůže - jakmile se podíváte detailně na obrázek, tak zjistíte, že zbytek přívodů je uzavřen. Nebylo tedy jiné možnosti.

Pokud jste se nenechali napálit, gratulujeme. Pro ty ostatní z toho plyne alespoň pěkné ponaučení si pro příště více všímat věcí, které se zdají na první pohled samozřejmé a nepodstatné. Může na nich totiž dost záležet.

Bavila vás hádanka? Napište nám do komentářů! 

Autor:
Publikováno: 11. 6. 2018 09:54 Nahlásit obsah