Vizuální test zmátl každého, kdo jej absolvoval. Troufnete si na něj?

Zrak je velice důležitou součástí našeho života. Dokážeme si tak užívat všeho nádherného okolo nás. Ať už jsou to krásní lidé, zvířata, příroda, umění nebo všechny aspekty ve vzájemné harmonii. Bez zraku pro nás život není tak barevný. Naše zrakové vnímání není však úplně dokonalé a dělají mu problém detaily. Jak si s nimi poradíte vy?

Youtube kanál BigKnows vytvořil video, které obsahuje řadu vizuálních testů. Jedná se vlastně jen o pozorné vnímání odlišností v kontextu obrazu. To však našemu oku dělá velký problém. A to ještě v tom případě, když je celý obraz rozlišen jen do dvou kontrastních barev, černé a bílé.

V každém snímku se vám ukáže obraz, na kterém bude vyobrazený buď dlouhý text z písmen nebo číslic. Ty budou tvořit přesný čtverec. Vaším úkolem bude najít v této změti nějaký odlišný symbol. U řady M bude například vyobrazeno dvakrát písmeno N a tak dále i u dalších úkolů.Nejedná se o žádnou medicínskou pomůcku, která by měla určit, jak kvalitní je váš zrak. Testy vám však mohou poskytnout odlišný pohled na perspektivu vašeho vnímání a také to, jak jste schopni váš zrak namodulovat na kontrastní obrazy.

 

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Publikováno: 3. 2. 2017 09:56 Nahlásit obsah
Témata: Kvízy Video Oči Test