Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Co je nejčastějším zabijákem vztahu? Nevěra určitě ne!

Co je nejčastějším zabijákem vztahu? Nevěra určitě ne!

Největší hrozbou pro dlouhodobé vztahy není rozhodně nevěra. To podstatné nebezpečí se totiž skrývá v často nesnesitelném stereotypu a nudě. Pokud i vy cítíte, že váš partnerský vztah zevšedněl, pusťte se s rutinou do boje a začněte na vztahu opět aktivně pracovat. Vyplatí se vám to.

Nic není jako dřív

Určitě to znáte. Žijete se svým partnerem několik let a oba cítíte, že už to není takové, jako když jste se na začátku vztahu oťukávali, zamilovaně spolu tokali, milovali se, kde se dalo, a šíleně se těšili na další rande.

A v jakém vztahu po pár letech spolu žijete teď? Ráno spolu prohodíte pár slov a při odchodu do práce si dáte pusu na rozloučenou. Po práci nakoupíte, přijdete domů, uklidíte nebo vyvenčíte psa a pak se po úmorném dni rozvalíte před televizi na gauč nebo si sednete k počítači. S partnerem řešíte běžné problémy, finanční záležitosti nebo výchovu dětí. Na sex přijde přinejlepším jednou či dvakrát týdně.

Zatočte s partnerskou rutinou

Poznáváte se? A nemyslíte si, že byste s  partnerskou rutinou měli začít konečně něco dělat? Jestliže vám vztah s partnerem zevšedněl, pokuste se jej nějak okořenit, jinak hrozí, že se časem odcizíte a budete mít vztah spíš jako dva sourozenci. Přinášíme vám několik tipů, jak tento stereotyp rozbít.

1. Skoncujte s nudou v posteli

Sex hraje ve vztahu jednu z hlavních rolí. Není tajemstvím, že sex s jedním partnerem po několika letech zevšední, v mnoha případech dokonce i omrzí. S nudou v posteli ale zkuste skoncovat, svůj neslaný nemastný sex si s partnerem s chutí opepřete! Otevřeně si sdělte, co byste v sexu rádi, po čem toužíte. Dejte prostor vašim sexuálním fantaziím, vyzkoušejte nové polohy a techniky, zajděte do sexshopu, nechte se inspirovat erotickým filmem – prostě experimentujte.

2. Víc společného času!

Přijdete unavení z práce, jeden si sedne k televizi a druhý k počítači a celý večer spolu prohodíte jen pár slov. Vše je špatně! Takto svůj partnerský vztah jenom zabíjíte! Zkuste spolu začít trávit víc času, věnujte se jeden druhému, a to nejen po večerech, ale také o víkendech.

Zajděte si třeba na společnou večeři, zavítejte do kina nebo se běžte spolu večer jen tak projít na čerstvý vzduch. Doma spolu více diskutujte o věcech, které vás oba zajímají, hrajte spolu deskové hry nebo si pusťte film, na který se budete společně koukat.

3. Najděte si společný koníček

S tím, že byste měli se svým partnerem trávit více času, souvisí i to, že byste se měli pokusit najít koníček, kterému byste se s nadšením oba dva věnovali. Může jít o sport, o cestování nebo klidně o chování zvířat. Díky tomuto zájmu s partnerem vyplníte váš společný čas činností, která vás oba baví a která vám navíc umožní sdílet společné prožitky a radosti.

4. Chce to změnu prostředí!

Vašemu partnerskému vztahu pomůže i změna prostředí. Taková společná dovolená u moře, romantický víkend v hotýlku nebo pobyt v termálních lázních dokáže vašemu vztahu pořádně dobít baterky, zvlášť když se zde k sobě pokusíte chovat jako čerstvě zamilovaní milenci.

5. Vsaďte na romantiku

Kytice růží pro partnerku, večeře při svíčkách, lůžko posypané okvětními plátky růží, koupel s horkou vodou a pěnou a k tomu jahody a šampaňské. Staňte se romantiky, vašemu vztahu to jenom prospěje. Zkuste si také dopřát romantickou noc v hotýlku – do tašky si nezapomeňte přibalit krajkové prádlo, láhev kvalitního vína a Kamasútru. A co říkáte romantickému víkendu v Paříži?

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2012 13:57 Nahlásit obsah