Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Čtenářka píše: hodnota slov "Miluji Tě"

Čtenářka píše: hodnota slov "Miluji Tě"

Jak moc je v dnešní uspěchané společnosti důležitá podstata slov MILUJU TĚ ? Víme vůbec, jaký mají tato slova význam? Vážíme si toho?

MILUJU TĚ...

   Slova, která bychom měli říkat partnerovi, kterého si opravdu vážíme, věříme mu a za žádnou cenu o něm nepochybujeme ...

     Mám kamarádku, která má přítele půl roku ... Svěřila se mi, že si TO ještě neřekli a že to vlastně ani slyšet nechce... Když se nad touto skutečností zamyslím, ta krásná, výjimečná slova se stanou všední záležitostí, samozřejmostí, stanou se nevýjimečnými slovy. Je to pak jako mor. Jsou v každém telefonátu, v každém pohledu, v každém ránu, poledni, večeru, noci... Nestačil by nám někdy jen ten pohled říkající miluju Tě? Není přece nic krásnějšího než když se na sebe dva lidi podívají upřímnýma očima.

   Jakmile se MILUJU TĚ dostane na denní pořádek, už to nemá ten správný význam, naopak bychom bez legrace mohli mluvit o tom, že to ve výsledku bude stejné jako když oznámíme, že jdeme pro rohlíky. Časem si zkrátka neuvědomujeme, že to s tím ''milováním'' přeháníme.

   Nechci tady nikoho nabádat, že milovat a tento cit vyjadřovat nahlas, je špatné. V žádném případě bychom neměli potlačovat své city, emoce. Jen chci připomenout hodnotu těch pár písmenek, které nám, když jsou myšlené vážně a mají ten svůj význam, můžou zcela změnit život.

   Představte si nějakou hru, třeba skákačku. Máte deset životů, plýtvali byste s nimi ?

,,Láska je jedno z těch utrpení, jež není možno skrývat. Stačí jedno slovo, jeden nepatrný pohled, ba dokonce i mlčení k tomu, aby se projevila v plném rozsahu.''

                                              Pierre Abélard

Publikováno: 24. 10. 2016 09:57 Nahlásit obsah