Čtenářka píše: zákon přitažlivosti

Čtenářka píše: zákon přitažlivosti Zdroj: Shutterstock.com

Jak je možné, že jsou spolu lidé, kteří nemají nic společného? Podle čeho si vybíráme partnery? Nedávno jsem byla svědkem několika událostí týkajících se vztahů. Pár věcí mi konečně došlo. A snad jsem pochopila zákony přitažlivosti. 

Potřebuji k sobě druhou příšeru

Jsem teď sama. Chodím na rande, ale muži mě na nich povětšinu času neimponují. Snažím se být momentálně, co nejméně na všech závislá. Mám pár přátel a rodinu, které mohu poprosit o pomoc, ale proč bych proboha prosila muže, co se mnou randí? Dala bych jim pak pocit, že jsem nesoběstačná a zranitelná. To opravdu teď nechci. Nechci nikomu svou zranitelnost ukazovat. Nemá to smysl. Proto jsem raději silná. Raději rovnou řeknu, jak to cítím. Když se pak hned chlap vyděsí, je mi jasné, že to nebyl ten pravý, ten by se nevyděsil. Když se mnou ve všem souhlasí, tak to také není on. Jedno přísloví říká, že stín souhlasí přesněji, netřeba mít na to člověka. Hledám někoho, kdo se nevyděsí, kdo se o tom se mnou bude bavit i ostře nesouhlasit, ale nebude se mě bát. To je ten kámen úrazu. Nepřijdu si jako příšera, která člověka spolkne a vyplivne a přesto jsem tak, zdá se, prezentována. Potřebuji k sobě zřejmě druhou příšeru, druhou Lochnesku. 

Zdroj: Shutterstock.com

Co je třeba mít společné?

Zákon přitažlivosti tedy říká, že jen to, co je nám podobné, přitahujeme. Je to zcela logické. Přitahujeme to, k čemu citíme jistou náklonnost. Je přeci uplně jasné, že když jsou dva lidé ve vztahu, musí mít zákonitě něco společného. Otázkou zůstává, co by to mělo být. Já zastávám názor, že záliby by měl mít každý svoje. Navíc já dělám svou zálibu už 16 let a muži v této oblasti jsou velmi zřídka. Nechtěla bych muže se stejnou zálibou. Takže stejnost záliby ne, nicméně by lidé měli mít alespoň podobný počet zálib. Jak jinak vyjít s časem? Byla jsem s člověkem, který neměl záliby. Po práci přišel domů a čekal na mě. Já se vracela po škole, po práci a po koníčkách kolem 8. hodiny večer. Náš vztah se rychle rozpadl. Nebyl ochoten se měnit a já nebyla ochotná taktéž ustoupit. Z toho soudím první poučení, že je třeba mít podobné množství koníčků. 

Člověk nemůže žít jen pro druhého

Jenže co když je člověk jen v práci, moc kamarádů také nemá a jediné, na co se donekonečna poutá, je vztah. Nic jiného ho totiž nebaví. Mám kamarádku a pro ní je přítel všechno. Zatím spolu nebydlí. Nicméně se každý den vídají, volají si... Chodí za sebou do práce. Ona je na něj z mého pohledu závislá. On má ten rozdíl, že má více koníčků. Má plno kamarádů, hraje ruzné hry. Hned mají problém ohledně společné tráveného času. Je zvláštní vidět to v praxi. Vidět, jak se hádají kvůli tomu, co budou zítra dělat a přitom on měl dávno domluveného něco jiného. Ale ona nemá co dělat. Dusí ho. Potřebuje ho tak moc, až to jejich vztah zabíjí. Doma pak sedí a přemýšlí, co přítel udělal a neudělal dobře. Nad sebou se moc nezamýšlí. Druhé mé poučení je, že člověk má mít alespoň nějaké koníčky. Není přeci možné žít jen pro druhého a zapomínat na sebe. 

Zdroj: Shutterstock.com

Nejdůležitější jsou lidské vlastnosti

A třetí...přitahujeme jen to, co nám je podobné. S člověkem musíme chtít trávit čas ve stejné či podobné míře, jako on ho chce trávit s námi. Musíme se naučit být závislí jedině na sobě. A nakonec vždy budeme přitahovat lidi, kteří jsou nám podobní vlastnostmi. Mně velice imponují úspěšní muži. Ambiciozní. Chytří. Vzdělání. Málokoho jsem ochotná si vybrat. Ráda se učím, ráda pracuji, ráda pracuji pro sebe, ráda sportuji a jsem velice soutěživá a tvdrohlavá. Ke svému životu se potřebuji s někým přít, to mě pohání. Nemohu být s člověkem bez ambicí, to by mě zabilo. Nikam bych se neposunula. Stejně tak nechápu lidi, co traví v posteli den co den. Co si neumí vzít sami knížku. Nevydržela bych se s nimi bavit jen o seriálech. Silní lidé hledají silné a naopak slabí slabé. Vlastnosti jsou na lidech velmi důležité. 

Ponaučila jsem se. Fyzická přitažlivost je samozřejmě velice důležitá. Ale oslní hlavně vnitřek člověka. Vybírám si partnera dle vlastností dobrých i špatných. Dle času a ochoty se vztahu věnovat a dle toho, co je ochotný obětovat. Člověk by nikdy neměl obětovat sám sebe. Tak dle mého názoru funguje zákon přitažlivosti. Přejte mi, ať najdu svoji Lochness příšeru. :)

Publikováno: 15. 12. 2016 08:00 Nahlásit obsah