Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jak správně příteli vyznat lásku?

Jak správně příteli vyznat lásku? Zdroj: Shutterstock.com

Muž by vám na tuto otázku odpověděl jednoduše – splňte mu v posteli vše, co chce, a bude mu jasné, že ho upřímně milujete. My ženy ale vyznání lásky nebereme tak předvídatelně a nízce. Hodně o něm přemýšlíme a dlouze se ujišťujeme, zda přítele opravdu milujeme.

Pak nastává další problém – kdy a jak mu to říct, vyznání přece nemůže být proneseno jenom tak u televize s lahváčem v ruce.

Pokud jste již více mužům řekla, že je milujete, není to pro vás již takový problém. Jestliže je od vás ještě nikdo neslyšel, je to pro vás zcela nová záležitost, která potřebuje dobře naplánovat:

Využijte výročí

Ta jsou výborná příležitost pro vyjádření vašich citů. Občas ale mohou působit jako moc velké klišé. Představte si, jste v romantické restauraci, máte zapálené svíčky, zamilovaně si povídáte a najednou je chvíle ticha. V tomto okamžiku situace trochu nabádá, abyste se projevila. Pokud ale nejste na obrovská romantická gesta, místo vyznání lásky řekněte vtip a trapná chvíle ticha bude úspěšně za vámi

Uneste se okamžikem

Například, když vám přítel ráno nachystá z čista jasna snídani do postele. Jednoduše nechte promluvit svoje city a buďte spontánní.

Buďte s ním o samotě

Není dobré, když příteli řeknete, že ho milujete třeba v tramvaji a zatímco čekáte na jeho reakci, otevřou se dveře a do vozu vtrhne dvacítka malých ukřičených předškoláků.

Zdroj: Shutterstock.com

Počkejte, dokud vám to neřekne on

Jednoduše nechte iniciativu na chlapovi a až on vyjádří svoje city, můžete je opětovat. Pokud by ale léta plynula a vy stále neslyšela nevyřčené, chopte se iniciativy sama. Chlapům občas trvá pár století zformulovat svoje pocity, takže je do nich musíte pobídnout (viz naše otázka, po které mají noční můry – kam náš vztah spěje?).

Neříkejte mu, že ho milujete během sexu

I když máte během akce nutkavý pocit, že šíleně milujete vašeho přítele, kterého znáte jeden měsíc, neříkejte mu to. To totiž není láska, ale pouhá čistá radost ze sexu, která může být silně matoucí s láskou, ale přesto založena pouze na primitivních pudových instinktech.

Nepište mu to do sms zprávy ani neříkejte po telefonu

Rozhodne ne poprvé. Je to dost zbabělé, protože se tím zbavujete odpovědnosti za osobní komunikaci tváří v tvář.

A co když vám neřekne, že vás také miluje?

Když přítel po vašem srdceryvném vyznání neodpoví a jenom na vás němě civí, nezoufejte. Rozhodně se hned nenaštvěte a na místě se s ním nerozejděte. Počkejte pár dnů či týdnů na jeho (značně opožděnou) reakci. Pokud se ani po té době nevyjádří, zkuste se ho lehce zeptat, jak to s vámi vidí. Ale žádný nátlak, jinak se zděsí. Ostatně jeho pocity byste měla poznat už z jeho chování. Pokud je s vámi rád, poznáte to a nepotřebujete plytká slova, abyste si jeho city potvrdila i verbálně. Činy jsou mocnější než slova.

Autor:
Publikováno: 21. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah