Jak v tělocvičně rozpoznat správného muže?

Jak v tělocvičně rozpoznat správného muže?

Připomíná sochu řeckého atleta a od jeho zadku by se míč odrazil jako od zdi. Ale váháte, zda je to ten pravý na schůzku a na vztah? Nezoufejte, muže totiž lze posoudit i podle toho, jak cvičí!

Když se ukáže, že jste bezúčelně promrhala svůj čas, vždycky vás to naštve. Tím spíše, jestli se tak stalo na schůzce, na kterou jste raději vůbec neměla chodit. Přiznejte si na rovinu – vždycky jste na pozvání kývla a myslela si, že by to mohlo stát za to, ale potom jste zjistila, že on rozhodně není tím, na koho vypadal. A místo tohoto příšerného rande jste mohla jít s kamarádkou do kina, mohla jste si číst nebo vyprat.

Procvičte si svůj úsudek

Naštěstí existují překvapivě účinné způsoby, jak poznat, co je muž doopravdy zač, pokud ho náhodou potkáte v tělocvičně. Jestliže budete dávat dobrý pozor na klíčové momenty jeho tréninku, můžete poznat, jaké by s ním asi bylo rande, a dokonce i jaký by mohl být v posteli!

Co třeba ten, který právě šlape na rotopedu a přitom si čte Hospodářské noviny? Přesně takhle by se choval v posteli. Samozřejmě byste se nikdy nedostali až tam, protože by tohle předvedl i u večeře. Nemusí si samozřejmě doslova číst noviny u stolu nebo pod dekou, ale nebude vám věnovat pozornost. Rozhodně ne více, než kolik jí věnuje svým trénovaným svalům.

Velké ego rovná se velká katastrofa

Dávejte také dobrý pozor na to, jak muži zacházejí s malými činkami, zvláště při posilování rukou. Obvykle si myslí, že zvládnou větší zátěž, než je ve skutečnosti v jejich silách. Když byli malí, někdo jim řekl, že muži mají sílu. Oni to nikdy nezapomněli a ze všech svých sil to stále dokola demonstrují. Jakmile se tedy muž rozhodne pro dvacetikilové činky, už je nemůže odložit a vzít si patnáctikilové, protože by tím přiznal svou porážku. Odhalil by hranice svých možností a nedej bože snad i svou slabinu, což je přece u opravdového muže naprosto vyloučené… A tak mu nezbývá, než mrskat závažími divným způsobem, který jeho svalům neprospívá, zato může poškodit jeho páteř. Tohle je chlápek, který když za volantem ztratí směr, raději bude hodiny bloudit, než aby se zeptal na cestu, protože je přesvědčen o tom, že přesně ví, kam jede. Rád také budí dojem, že zná to, co vy ne, a proto když bude dlouho lovit v nápojovém lístku, vybere si drahé víno, a potom ho při ochutnávce odmítne, nedivte se – děje se tak z důvodu, že vás chce oslnit, jelikož pravý muž přece vínu rozumí!

Nastražte uši!

Zvuky, které muž vydává při posilování, toho také prozradí dost. Existují samozřejmě zvuky přirozené a poctivé, které vznikají z námahy, a které se podobají zvukům vydávaným při milování, ačkoli totožné nejsou, ovšem shodně vyjadřují vášeň. Nicméně je důležité umět je rozlišit od zvuků, které mají za úkol vyhlašovat do světa: Poslouchejte, zvědám těžké závaží! Nebo: Poslouchejte, souložím jako ten největší samec! V posilovně mají tyto zvuky podobu hlubokých, vnitřních a hlasitých stenů. V ložnici to bude znít stejně a za následek to bude mít jen nepříjemné pocity, až si vás sousedé druhý den budou prohlížet ve výtahu.

Muži se správnými pohyby

Muž, na kterého byste měla obrátit svou pozornost, je ten, který bere posilování poctivě, soustředí se na něj, necourá kolem a nemluví druhým do cvičení. Je dobrým znamením, pokud má s sebou partnera k tréninku – je vidět, že je schopný mít přátele. A pokud po sobě utře lavice a zapocené nářadí, neváhejte už ani minutu! Všímejte si ale také jeho bot, protože to o jeho povaze prozradí víc, než byste čekala.

Co všechno o muži vypovídá jeho chování v posilovně?

 

Koho pozorovat:

 • Muži, kteří se vás tiše zeptají, jestli vám mohou pomoci uklidit závaží, jsou obvykle upřímní, nepředvádí se a budou i ohleduplní.
 • Muže, kteří posilují ráno, nezajímá nic jiného, než posilování. Zato muži, kteří trénují večer, tam často chodí jen proto, aby se mohli předvádět před plnou tělocvičnou. Na rozdíl od mužů, kteří se agresivně vrhají na jednoduché činky, bývají ti, kdo cvičí na komplikovaném nářadí, málokdy arogantní.
 • Muži, co své výkony zapisují, berou trénink vážně a budou ukáznění i mimo tělocvičnu. Vědí, čemu dát přednost a na co se soustředit.
 • Muži, kteří jsou úspěšní ve svých zaměstnáních, se nepotřebují ve fitku před nikým předvádět. Jsou si jisti sami sebou a svá ega nechávají před tělocvičnou. Pozorně naslouchají instrukcím trenérů, občas prohodí vtip, nepotřebují se vytahovat.
 • Muži, kteří dokážou cvičit se ženou, jsou méně sobečtí, než muži trénující s muži.
 • Muži, kteří se na vás v tělocvičně usmějí nebo se vám podívají do očí, když kolem nich projdete, bývají upřímní.

Před kým se mít na pozoru:

 • Muži, kteří odloží činky a neuklidí je, si myslí, že je po nich někdo sebere. Nejspíš si nepřipouštějí zodpovědnost za cokoli ve svém životě.
 • Muži, kteří v tělocvičně stráví více času povídáním s kamarády a posuzováním přítomných žen než cvičením, zřejmě nepřišli kvůli cvičení. Mějte se na pozoru před muži, kteří tráví posilovně hodně času, a přesto to na nich nejde vidět.
 • Muži, kteří se snaží zvednout víc, než na kolik mají, a doprovází to všemožnými zvuky, jsou nejistí a nevyrovnaní.
 • Muži, kteří nenechají instruktora, aby jim opravoval chyby při cvičení, zpravidla mají problém přijímat kritiku. Nemají příliš úcty k ženám, mají potíže s chováním a nedostatek sebevědomí maskují nafouknutým egem.
 • Ti, kdo posilují pouze paže a hrudník, nemají vyrovnaný život, protože nehledí na celek. O muži také hodně napoví, když během cvičení popíjí sladké limonády. Cukr a bublinky během tréninku? A jak potom asi vypadá zbytek jeho režimu?
 • Pokud se muž obléká až nápadně podle poslední módy, je pravděpodobné, že si bude dávat záležet na svém vzhledu více, než je zdrávo, a že bude hodně zahleděný do sebe.
Publikováno: 28. 10. 2012 16:03 Nahlásit obsah