Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Matka sdílela fotku svého synka na Facebooku. Netušila, že za pár týdnů bude kvůli TÉTO zásadní chybě mrtvý

Matka sdílela fotku svého synka na Facebooku. Netušila, že za pár týdnů bude kvůli TÉTO zásadní chybě mrtvý Zdroj: http://www.youtube.com

Smrt dítěte je to nejhorší, co se milujícímu rodiči může stát. A o to horší je pomyšlení, že za to může jedna jediná chyba. Tímto šokujícím případem chce maminka Camerona varovat i vás. Neudělejte tu stejnou chybu!

Během jednoho jarního dne cestoval partner Holly v autě s jejich dvěma malými syny – tříletým Connorem a Cameronem, kterému bylo teprve 11 měsíců. Oba chlapci seděli na zadních sedadlech a byli připoutáni bezpečnostními pásy.

Cestou však došlo k autonehodě – partner Holly si nevšiml značky STOP a ve chvíli, kdy prudce dupl na brzdu, bylo již příliš pozdě. Do pár minut byl již na místě vůz záchranné služby, který všechny tři převezl do nemocnice.

FOTO: http://www.youtube.com

Jakmile se Holly o nehodě dozvěděla, spěchala na pohotovost, kde jí sdělili, že její přítel a starší Connor vyvázli jen s lehčími zraněními. Šok pro ni byl, že mladší Cameron je v ohrožení života. Při prudkém brzdění mu bezpečnostní pásy rozdrtily hrudní koš a i přes péči lékařů a sérii složitých operací se nedařilo jeho stav stabilizovat. Jedinou možností, jak chlapce uchránit trápení, bylo odpojit ho od přístrojů. Holly, která nemohla snést, že se její dítě trápí, nakonec s odpojením souhlasila.

FOTO: http://www.youtube.com

Tím však tento příběh neskončil. Celou nehodu vyšetřovala i místní policie. Ta došla ke zjištění, že autosedačka, ve které Cameron seděl, byla příliš veliká! Pro Holly to byl obrovský šok – myslela si, že pro bezpečnost svých dětí dělá maximum. To, že byla autosedačka příliš velká, mělo za následek, že upevňovací klip byl výše, než měl být a pásy tak byly volnější. Dalším problémem bylo i to, že mnohem vhodnější by bylo pro tak malé dítě pořídit sedačku s umístěním proti směru jízdy. V případě autonehody může taková autosedačka ochránit dítě stokrát lépe.

Ironií osudu bylo i to, že Holly jen pár týdnů před nehodou sdílela na Facebooku fotografii Camerona, který seděl v oné dětské sedačce.

FOTO: http://www.facebook.com

Pokud by si někdo jiný všiml, že autosedačka je příliš velká, mohl by Holly varovat. Ta ví, že syn přišel o život její nepozorností a zveřejněním tohoto tragického příběhu chce varovat i ostatní rodiče, aby při výběru autosedačky byli obezřetní.

A jakou zkušenost s dětskými autosedačkami máte vy? Pište nám do komentářů a sdílejte tento příběh, aby ostatní rodiče neudělali stejnou chybu jako Holly.

Autor:
Publikováno: 21. 8. 2016 11:27 Nahlásit obsah