Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Nelibé pachy a zvuky. Jak to máte v partnerském vztahu vy?

Nelibé pachy a zvuky. Jak to máte v partnerském vztahu vy?

Může být lidská přirozenost zabijákem partnerského vztahu? Jistě už vám někdo řekl ono notoricky známé rčení, že když před sebou s partnerem běžně prdíte, tak jste určitě našli toho pravého a váš vztah má pevné základy. Jak je tomu ale ve skutečnosti?

Čas přináší uvolněnost

Na začátku vztahu je takřka nemyslitelné, abyste před sebou prděli nebo krkali. Psychologové říkají, že je to totiž přirozenou součástí namlouvání, protože se chcete jeden druhému zalíbit a chcete mu zároveň i vonět. S nelibými pachy a zvuky se tak snažíte schovat někam do ústraní nebo jednoduše děláte, že vás se to rozhodně netýká. Však si představte, jak byste se zachovali na první schůzce, kdyby si váš potenciální partner bez servítek nahlas prdnul? Ozvali byste se mu ještě?

Jenže čas do partnerského vztahu vnáší uvolněnost. Pokud navíc začnete s přítelem žít, do vašeho soužití postupem doby pronikne čím dál víc intimností. Podle psychologů je to v tomto případě dáno tím, že partnerský vztah prodělává přirozený a zdravý vývoj, během kterého romantiku nahrazuje právě vzrůstající intimita, která pramení ze společného soužití. Jak dlouho před sebou partneři skrývají své přirozené projevy, je ovšem velmi individuální.

Přirozená věc, která patří k životu

I v tomto případě se lidi dělí do dvou skupin. Každopádně fyziologické projevy přímo před partnerem pro někoho bývají daleko intimnější než samotný sex. Někdo prostě prdění a krkání před partnerem odsuzuje, někomu to přijde jako naprosto přirozená věc, která jednoduše patří k životu, a která by se tak měla tolerovat. Samozřejmě něco jiného je ulevovat si v soukromí a něco jiného na veřejnosti, kde by to mělo být v zájmu společenské etikety tabu.

Po určité době společného soužití tedy partneři před sebou dokážou odhodit takřka všechny zábrany. Ovšem, určitě nechcete mít doma neandrtálce nebo být dokonce sami za neandrtálce. Proto svou přirozenost odhalujte pouze v mezích slušnosti. Při nějakém „větším“, často neúmyslném faux paus by bylo na místě se partnerovi raději omluvit.

Bez tajemství

Páry, které jsou spolu nějakou tu řádku let, už před sebou nemají takřka žádná tajemství. Tak například, muži klidně přestanou zavírat i dveře od WC a v porovnání se začátkem vztahu se méně holí nebo méně často používají deodorant.

Také ženy o sebe postupem doby méně dbají, třeba se méně líčí, po probuzení už neutíkají jako dřív rychle z postele, aby se upravily a nevypadaly před partnerem jako „strašidlo“, a rovněž preferují pohodlné domácí oblečení, které nikterak nepůsobí sexy dojmem.

 

Šrouby a matice

Přirozenost odedávna byla a je součástí partnerského vztahu. Před partnerem (a s partnerem) tak můžete dělat takřka všelicos. Však si vzpomeňte na písničku kapely Mandrage Šrouby a matice:

Mezi nebem a zemí, jsou věci, který, moje milá, můžu jen já. Tahat tě za vlasy, dýchat ti do tváře, dělat si nároky na tvoje polštáře. Sahat ti pod sukni, kousat tě na ruce, dělat ti snídani, říkat ti vopice. Platit ti výdaje, prdět si ve vaně, kvůli tvé pověsti porvat se v hospodě, nosit ti lekníny, vrtat ti police. Jsme časem kalený šrouby a matice.

Autor:
Publikováno: 7. 9. 2012 07:22 Nahlásit obsah
Loading...