Pět věcí, které dělají nešťastné páry!

Pět věcí, které dělají nešťastné páry! Zdroj: Shutterstock.com

Denně potkáváme v centru, v parku a v restauracích desítky párů, které spolu vypadají opravdu šťastně. Ale opravdu jsou? Nebo je to jen zástěrka?

Netvrdíme, že každá dvojice se musí takto přetvařovat a také ani neříkáme, že tato přetvářka je nějak špatná. Je to jen jejich rozhodnutí, jestli něco předstírají nebo ne.

Dali jsme dohromady 5 věcí, které nešťastné páry dělají, a vycházíme především jen z dlouholetých zkušeností!

Jejich očekávání se průběžně mění, oni o tom ovšem nemluví

Mnoho párů si během jejich zamilovanosti naplánovalo, kde budou bydlet, kolik budou mít děti a dokonce i jak se budou jmenovat. Otevřeně spolu komunikovali a sdíleli životní cíle. Bohužel jak to v životě bývá, názory lidi se postupem času mění, to však není nic špatného. Člověk se vyvíjí a s tím i jeho pohled na svět. Tak jak vy máte právo změnit názor, to stejné právo má i vaše drahá polovička. Nejdůležitějším krokem v tom, aby vás partner pochopil a byl změně otevřený, je komunikace. Přísloví „mlčeti zlato“ – v tomto případě opravdu neplatí!

Zdroj: Shutterstock.com

Vztah pro ně není důležitý

Jednou jsem svého kamaráda slyšela říkat: „Přece už se o ni nemusím starat. Jsme manželé, už jí nemusím nic dokazovat.“ A teď už taky vím, proč jejich manželství nevydrželo. Když vztah trvá delší dobu, máme tendenci jej brát jako samozřejmost a jako samozřejmost bereme i toho druhého. Váš vztah je jen váš a to jak na něm budete pracovat, se vám vrátí. Vztah si musíte budovat i po pěti i deseti letech a měl by pro vás napořád zůstat prioritou.

Netráví spolu čas

Nešťastné páry si už nedokážou užívat společný čas. Společný čas není sezení na pohovce, kdy každý z partnerů projíždí Facebooku nebo jiné sociální sítě. Kdy jeden uklízí a druhý se dívá na film. Kvalitně strávení společný čas je něco jako rande. Ať už je to večere, kino, procházka…prostě něco, kde se věnujete jen sami sobě a ničemu kolem vás. Nešťastné páry již zapomněly, jak aktivně strávit společný čas a v podstatě se chovají jako spolubydlící.

Zdroj: Shutterstock.com

Neumí naslouchat

Páry, které si dlouhodobě nerozumí, se od řešení problémů přesunuly jen do obranného režimu. Jejich společná komunikace se rázem proměnila ve válečnou zónu, kde si každý něco vyčítá, místo toho, aby našli kompromis a společné řešení problému. A tady se opět dostáváme ke komunikaci. Jistě to pro vás musí být už klišé, ze všech stran jen poslouchat jak je důležitá, ale bez ní to opravdu nejde!

Rodina

Ze začátku se to nemusí zdát jako obrovský problém, v průběhu času se to však může změnit. I na rodině a rodinných vztazích partnerů záleží. Rodinná dynamika je významným faktorem, aby byl vztah úspěšný. Měli byste i probrat to, jak bude vaše rodina i rodina partnera zapojena do vašeho vztahu nebo jak často máte v plánu být v kontaktu se svou rodinou (tím myslíme víkendové návštěvy, Vánoce, atd.). Pokud si i v těchto věcech najdete přijatelný plán, vyhnete se budoucích neshodám. 

Patříte do některé z těchto skupin? Jen žádný strach, na všech problémech se jistě dá ještě pracovat a všechno je možné změnit.

Autor:
Publikováno: 19. 11. 2016 10:39 Nahlásit obsah