Proč někteří lidé dobrovolně žijí v nefungujícím vztahu?

Proč někteří lidé dobrovolně žijí v nefungujícím vztahu? Zdroj: Shutterstock.com

Statistiky udávají, že rozvodem si projde až polovina manželství. Je to bohužel trend dnešní doby, jakmile ve vztahu něco nefunguje podle představ, okamžitě žádáme o rozvod jako na běžícím páse. Namísto toho, abychom svůj vztah zachránili, postupně jej svým chováním ničíme.

Linda Esposito, která působí jako psychoterapeutka v Pasadeně v Kalifornii, napomáhá dospělým, dospívajícím i dětem nalézt v jejich životě klid a harmonii. A začala se zabývat otázkou, proč spolu lidé jsou, pokud se neustále hádají a je na první pohled zřejmé, že jim to nefunguje. Otázka tedy zněla, proč se lidé nedokážou odpoutat od nezdravých vztahů?

„Když jsem před 30 lety začala dělat svou práci, potkávala jsem spoustu párů, u kterých čím víc jste toho věděli, tím jste jejich vztahu rozuměli méně a méně. I když jsem měla magisterský titul a tím pádem tito lidé počítali s tím, že jim pomůžu, bylo to pro mě frustrující. Poučila jsem se a pochopila, že ti, kteří tvrdí, že chtějí harmonický vztah, nemusí mít tak úplně pravdu. Pod pojmem partnerství si představuji pár, který v sobě skrývá romantiku a určitou dynamiku. Jestliže i ve vašem okolí je někdo, kdo si na svůj vztah neustále stěžuje, buď jej můžete dokola přesvědčovat o tom, že je atraktivní, inteligentní a že si zaslouží někoho lepší, anebo mu říct, že se do jeho vztahu nebudete míchat. I když to zní tvrdě a je pro vás těžké se dívat na někoho, koho máte rádi, jak se trápí kvůli lásce, i vy však máte právo žít svůj život a neposlouchat neustále stížnosti, které vás duševně i fyzicky vyčerpávají,“ řekla Linda.

Sestavila seznam deseti věcí, které jsou podle ní důvodem, proč lidé žijí v nešťastném vztahu a jsou společným jmenovatelem zlých a nefungujících vztahů.

Galerie Důvody, proč lidé žijí v nešťastných vztazích Důvody, proč lidé žijí v nešťastných vztazích Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 14. 9. 2018 12:27 Nahlásit obsah