Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Tři opravdu kruté pravdy o lásce!

Tři opravdu kruté pravdy o lásce! Zdroj: Shutterstock.com

Mnozí z nás si lásku zidealizovali. Vidíme ji jako nějaký všelék na všechny problémy a strasti života. Filmy, příběhy které slýcháme a i naše historie o ní mluví jako o „konečném cíli“ naší cesty. Má to být dokonalé řešení na všechny problémy a boje.

Pokud jsme přesvědčení, stejně jako John Lennon, že „Vše, co potřebujeme, je láska“, s největší pravděpodobností ignorujete další lidské hodnoty jako je úcta, pokora a závazek vůči lidem, na kterých nám záleží. Koneckonců, když láska vyřeší všechno, tak proč se zabývat těmito věcmi?

Zdroj: Shutterstock.com

Pokud, ale lásku chápeme jako zpěvák Trent Reznor v písni „Láska nestačí“, pak je tu šance, že tušíme, jak mají zdravé vztahy vypadat. Jsme si vědomi, že existují mnohem důležitější věci v našich životech a vztazích, než být jen zamilovaní. Úspěch našich vztahů závisí na následujících hlubších a důležitějších hodnotách.

Problém je ukryt především v idealizaci lásky takové, jaká nám je předhazována. Máme nerealistická očekávání ohledně toho, co láska vlastně je a jak má vypadat. Tato očekávání následně sabotují naše vztahy. Proto je čas si ukázat tři tvrdé pravdy o lásce.

Láska nerovná se kompatibilita

Jen proto, že jsme se do někoho zamilovali, neznamená, že je pro nás ten pravý. Láska je emocionální proces, naopak kompatibilita logický. Je možné se tedy zamilovat do někoho, kdo nás nerespektuje, kdo má jiné ambice a životní cíle, které jsou v rozporu s našimi nebo do někoho, kdo nás nedělá šťastnými? Zní to paradoxně, ale často to tak bývá. Přeskočí prvotní jiskra a my do toho vletíme po hlavě a pak, když přijde hořký rozchod, dumáme nad tím, kde se stala chyba. Pravdou však je, že se to pokazilo dřív, než to začalo.

Pokud si stále hledáte partnera, je důležité používat nejen srdce, ale také mysl. Ano jistě, chcete si najít někoho, při kom ucítíte „motýlky v břiše“, ale je potřeba zároveň zohlednit hodnoty dané osoby. 

Zdroj: Shutterstock.com

Láska nevyřeší všechny problémy ve vztahu

Říká se, že láska přemůže všechno, že? Neustále hádky a boje, které nemají východisko, ani láska nezachrání. Sice horká dráha emocí může být opojná, ale je zapotřebí mít stabilní a pevné základy.

V lásce se ne vždy vyplatí obětovat sám sebe

Jedním z charakteristik milování někoho je to, že jste schopni myslet hlavně na potřeby toho druhého. Ale je tady i otázka, na kterou se málokdo ptá. Je vám vráceno to, co jste dali? A stojí to za to? V láskyplných vztazích je to zcela normální, že čas od času musíte něco obětovat. To je to, co dělá vztah pevným. Ale platí to i u toho, když musíte obětovat sebeúctu, důstojnost, ambice nebo životní cíle? Asi ne, že?

Ten pravý vztah má doplnit mezery, ne je poškodit nebo nahradit. Láska k druhému by nás neměla negovat, právě naopak. Pokud nebudeme opatrní, zůstane jen skořápka z člověka, kterým jsme dříve byli.

Zdroj: Shutterstock.com

Láska je prostě nádherný zážitek. Je to jeden z největších zážitků co nám život nabízí. Je to něco, co by měl zažít každý člověk. Ale jako každý jiná zkušenost, může být dobrá i špatná.

Je důležité najít si k sobě člověka, co bude vaši oporou a parťákem, který vás doplňuje, ne omezuje. Takže pamatujte, láska je skvělá, nutná a určitě krásná, ale jen ta nestačí!

Autor:
Publikováno: 20. 10. 2016 09:18 Nahlásit obsah