Tři věci, kterých lidé na sklonku života litují nejvíc

Tři věci, kterých lidé na sklonku života litují nejvíc Zdroj: Shutterstock.com

Podzim je bohužel obdobím, kdy kvůli dušičkám a později i Vánocům myslíme na své zesnulé blízké mnohem častěji než jak je tomu v jiných měsících. A právě kvůli vzpomínce na naše milované, kteří tu s námi již nemohou být, je dobré si připomenout, co je na světě důležité.

Žijeme v hektické době, kdy každý z nás za něčím neustále spěchá, a po čase si zavzdechneme, jak ten čas letí. Bohužel v této době to jinak nejde. Ovšem je potřebné na chvíli zpomalit a připomenout si to, co opravdu od života očekáváme, za co jsme vděční a co nám v něm chybí a jisté věci napravit.

Když se totiž zeptáte svých babiček či prababiček, čeho při pohledu zpět nejvíce litují nebo co by nyní udělaly jinak, jejich odpovědi budou téměř totožné.

„Přála bych si, abych měla odvahu na to, splnit si alespoň jeden sen.“

Každý z nás má nějaký ten sen a někteří z nás jich mají dokonce více. Proč se svých snů ale raději vzdáme místo toho, abychom si je splnili? Důvodů může být několik, většinou je to kvůli nedostatku času, financí či odvahy. Ačkoliv nám v tu chvíli náš nesplněný sen zase tolik nevadí, v pozdějším věku to bude jedna z věcí, které budeme litovat nejvíc. Seberte odvahu, udělejte pro svůj sen cokoliv, a pokud to nevyjde, budete alespoň vědět, že jste se o to pokusili a udělali pro to vše. Sny se přeci mají plnit, nebo ne? Zdroj: shutterstock.com

„Přála bych si, abych trávila více času se svou rodinou.“

Proto, abychom naši rodinu dostatečně finančně zabezpečili, trávíte dlouhé hodiny v práci a později přítomnost dětí a partnera začneme vnímat jako samozřejmost. Je však potřeba si uvědomit, že na světě existuje mnoho lidí, kteří by dali vše za to, aby mohli mít u sebe člověka, kterého milují a který miluje je. Partnerské vztahy ani příbuzenské vztahy nejsou samozřejmostí, je to cenný dar, kterého bychom si měli s patřičnou úctou a pokorou vážit. Užívejte si přítomnost své rodiny a snažte se s ní trávit, co nejvíce volného času to jen půjde. Může totiž nastat den, kdy se ohlédnete zpátky a uvědomíte si, že vám spousta významných vzpomínek chybí.

Zdroj: Shutterstock.com

„Přála bych si, abych se netrápila tím, co si o mně ostatní lidé myslí“

Říká se, že svobodný člověk je ve skutečnosti svobodný až tehdy, když přestane řešit, co si o něm ostatní myslí. V tu chvíli nastává ten pravý smysl slova svoboda. Neustále přemýšlíme nad tím, co by na to řekla naše kamarádka, naše sousedka nebo naši známí. Nikdy se ale nezavděčíte všem a ať uděláte cokoliv, kdo bude chtít, chyby si vždy najde. Je to ale jen váš život, který právě žijete – tak buďte sami sebou a svobodní!

Autor:
Publikováno: 7. 11. 2017 10:26 Nahlásit obsah