Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Život z rozumu nebo citu?

Život z rozumu nebo citu?

Zamyslete se, chtěli byste mít pěkného a bohatého partnera, kterého budete milovat, ale on vás ne? Nebo žít s partnerem, který bude milovat vás, ale vy jeho ne. Chcete mít v životě všechno, ale nebýt láskou nabytá. Nebo nemít nic a být láskou naplněná.

Vztah z rozumu

Přátelství, láska, manželství je nejhorší z rozumu. Nedávno jsem se setkala s paní, které bylo přes 60let. Když jsem ji opečovávala, řekla mi: ,,Děvče zlatý nikdy se neřiď rozumem, ale citem!" Na tato slova mi řekla příběh, kterému jsem dala název:

Láska z rozumu

Když mi bylo 18 let a ještě jsem měla před sebou rok a půl střední školy, moje maminka mě seznámila se svým bývalým spolužákem. Byl moc pohledný a byl starší o 15 let. Tenkrát byla velmi špatná doba. Málo jídla a vůbec žádné cestování. Když mi ten muž nabídl, ať jedu s ním do ciziny, neváhala jsem a kývla. V tu dobu mi to přišlo jako skvělé rozhodnutí. Příležitost naučit se cizímu jazyku a objevovat nové kultury. Rozhodla jsem se, že přeruším na rok školu. Maminka byla nadšená a předala mě na letišti tomu pánovi, který se jmenoval Marek.

Marek byl velmi ohleduplný a bohatý a ke mně strašně moc milý. Netrvalo dlouho a vzali jsme se. V tu dobu mi to přišlo ideální. Žila jsem v komfortu a měla vše na co jsem pomyslela. Za nedlouho přišlo první dítě a já na vše byla sama. Marek do noci pracoval a neměl na mě čas. Pak jsme si pořídili další dvě děti, abych nebyla sama.

Teď už jsem stará a mám deprese. Vrátila jsem se do Čech, chtěla jsem vidět maminku. V tu dobu jsem si vybrala tu lehčí možnost. Vybrala jsem si muže, se kterým mi nic nechybělo, ale teď přemýšlím. Stálo mi to za to? Neměla jsem se s životem poprat?

Vztah z citu

Ta paní mi dala, jak se říká brouka do hlavy, zamyslet se nad tím co je to láska. Je to široký pojem a nikdo přesně ani neví, co je to láska. Mohli by jsme na toto téma diskutovat strašně dlouho, ale pro ty co ješte opravdovou lásku nezažili nebo jestli neví, že ten cit, který chovají ke svému přítel je pravý, by bylo dobré přečíst si tento příběh. Včera jsem zažila něco neskutečného a věřím, že tohle je pravá láska.

Láska z citu

Včera jsem se zeptala kamarádky, co je to láska, že mám problém. Ten kluk, se kterým jsem čtyři roky, s ním to už neklape. Mám takový pocit, že miluji někoho jiného, ale nemůžu se rozhodnout. Chtěla bych tak za rok svatbu a dítě a nevím jestli ten kluk, kterého miluji by byl na to připravený, ten můj ano. Na to mi řekla, že ať se řídím svým srdcem. Dnes jsem to udělala a rozešla jsem se s tím klukem, se kterým jsem jen z rozumu. Jenže jak jsem byla smutná a měla strach, tak jsem napsala tomu pravému, že to mezi námi nejde a bylo mi ještě hůř. Zašla jsem do baru, kde moje kamarádka dělá, abych jí řekla co jsem provedla. Ta mi okamžitě vyhledala, kde dělá a vyhledala mi spojení. Samotný se mi nechtělo až do Kutné hory. Tak jsem si půjčila jejího přítele. Petr byl strašně moc překvapený, když mě viděl ve dveřích a vše dopadlo dobře. Jsem ráda, že jsem se rozhodla srdcem.

Oba dva příběhy jsou skutečné a moc mě překvapilo, jak mezi sebou dokáže bojovat rozum a cit. Koho necháme vyhrát je už jen a jen na vás.

Publikováno: 16. 9. 2012 00:14 Nahlásit obsah
Loading...