Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

6 věcí, které negativně ovlivňují váš vztah

6 věcí, které negativně ovlivňují váš vztah

Jak se projeví užívání hormonální antikoncepce na vašem vztahu? A dokáže vaše práce ovlivnit váš vztah? Zjistěte, které věci negativně ovlivňují váš vztah!

1. Jeho rodiče

Podle studie z University of Michigan’s Institute for Social Research se častěji rozcházejí páry, kde je žena v přátelském vztahu s partnerovými rodiči. Šance na rozchod je prý vyšší o 20 %. Takže, pokud si nejste s partnerovými rodiči super blízká, může na tom být i nějaké pozitivum.

 

2. Váš pes

Britské výzkumníky zajímalo, zda vlastnictví psa dokáže ovlivnit váš vztah. A zjistili poměrně smutnou pravdu: 28 % lidí by nikdy nechtělo partnera, který má psa.

3. Vaše váha

Jistě znáte BMI, Body Mass Index, vzájemný poměr mezi tělesnou výškou a váhou. Podle výzkumu University of Tennessee jsou šťastnější vztahy, kde ženino BMI je nižší, než mužovo (tedy kde je žena štíhlejší, než muž).

4. Vaše práce

Cestování přeplněnými ranními spoji MHD a náročná práce dokážou velmi zvýšit vaši hladinu stresu, která pak negativně ovlivňuje vaše chování k ostatním. Riziko rozchodu je pak podle švédských vědců o 40 % vyšší.

5. Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce ovlivňuje ženy při výběru partnera. Pokud žena pilulky vysadí, začne svého partnera vnímat jinak. Vědci přidávají další perličku, podle které ženy bez umělých hormonů volí partnera podle kvalit, jak je dobrý v posteli nebo jak vypadá a také proto se častěji rozcházejí.

6. Facebook

Vědci z kanadské univerzity zjistili, že Facebook výrazně zvyšuje žárlivost a podezřívavost u partnerů. Snadno se totiž dostanete k údajům, které jste ani vědět nechtěli. Tvrdí vám partner, že s bývalou přítelkyní přerušil veškerou komunikaci? Facebook to ví lépe, než vy.

Autor:
Publikováno: 12. 2. 2013 00:00 Nahlásit obsah