Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Co si muži skutečně myslí o blondýnách?

Co si muži skutečně myslí o blondýnách?

Máte někdy pocit, že vás ostatní posuzují podle barvy vašich vlasů? Neberte si to příliš osobně, jedná se skutečně jenom o malé procento obrazu, který si o vás ostatní vytvoří. Muži ve skutečnosti nesoudí ženu podle její barvy vlasů, mají ovšem určitý druh vnímání založený na kultuře dané společnosti, mediálnímu podání a osobnímu vnímání.

Marilyn Monroe je ikonou

Jako ikona všech blondýnek by se mohla jevit herecká hvězda 50. let Marilyn Monroe. Ve skutečnosti však měla vlasy tmavé. Její uměle vytvořená blonďatost jí pomohla nastartovat společenský dojem hravé a flirtující dívky. Marilyn je tak možná jedním z hlavních důvodů, proč jsou blondýny dnes tolik oslavovány. Pro tuto barvu vlasů udělala svou osobností skutečně mnoho.

S blondýnou je větší zábava

Blond barva odráží světlo, tudíž nositelky mají jakousi schopnost rozzářit pokoj. Tento um jim poté pomáhá působit zábavně, přátelsky, pozitivně a dostupně…tedy dostupněji něž brunety a zrzky. Všichni známe větu: „S blondýnami je větší zábava.“

Blondýny jsou hloupé

To se možná s domněnkou, že je s blondýnami větší zábava, velmi úzce pojí. Majitelky světlých vlasů jsou tím pádem lehkovážnější a volnomyšlenkářské? Neexistují žádné vědecké důkazy, že by barva vlasů ovlivňovala inteligenci jejího nositele. Ale ano, samozřejmě - stereotypy tu jsou a stále budou. Není nutné je ovšem vnímat pouze negativně, ale naopak vyždímat z nich pro blondýnky alespoň malé výhody. Přiznejte se, která z vás už někdy nějaký svůj exces omluvila právě svou barvou vlasů? Všechny, že ano.

 

 

Pamela a spol.

V mužských představách jsou blondýnky štíhlé se znatelnými křivkami – řekněme, že Pamela Anderson je už trochu extrém, ale pořád blízko představě o typické blondýně. Americká společnost má zafixovanou představu o typických štíhlých blondýnách s modrýma očima – modrá je americká patriotská barva. Možná právě proto blondýny reprezentují klasickou americkou holku od vedle.

Oči udělají mnoho

Je až neuvěřitelné, kolik udělá s celkovým vlasovým dojmem právě barva oči. Pokaždé se nám na mysl dostanou rozdílné myšlenky, pokud vidíme kombinaci např. modrých očí s černými vlasy, hnědých s blond nebo třeba zelenými s červenými. Ať je to ale jakkoli, nakonec vůbec není důležité, jaké vlasy a oči máte – buď jste sexy nebo nejste, jste hloupá nebo chytrá – celkově je jednoduše nejdůležitější vaše osobnost. Film, ve kterém zazářila právě Marilyn se jmenuje „Páni mají radši blondýnky,“ ovšem mnohem výstižnější by byl název „Páni mají radši dívky, které jim dovolí vyrazit si s ostatními kdykoliv budou chtít.“

A vy dámy, jste snad obklopeny nějakými stereotypy, co se týče barvy vlasů u mužů? Byla byste schopná nejít s mužem na rande právě kvůli barvě jeho vlasů?

Autor:
Publikováno: 22. 9. 2012 13:26 Nahlásit obsah
Loading...