Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Co si muži skutečně myslí o brunetách?

Co si muži skutečně myslí o brunetách?

Máte někdy pocit, že vás ostatní posuzují podle barvy vašich vlasů? Neberte si to příliš osobně, jedná se skutečně jenom o malé procento obrazu, který si o vás ostatní vytvoří. Muži ve skutečnosti nesoudí ženu podle její barvy vlasů, mají ovšem určitý druh vnímání založený na kultuře dané společnosti, mediálnímu podání a osobnímu vnímání.

Brunety jsou společností vnímány často jako protiklad blondýnek – klasickým stereotypem je jejich vyšší inteligence než u světlovlasých kolegyň nebo vyšší důvěryhodnost a také nepřelétavost. Rovněž je často opakována teze o sňatcích – muži sice milují blondýnky, ale žení se s brunetkami.

Brunety

Možná jste zaznamenala, že ženy s černými vlasy nebývají kolikrát klasifikovány jako brunety, nýbrž černovlásky. Hranice mezi definicí brunety je tak velmi křehká – není výjimkou, že i s tmavě blond odstínem budete nakonec částí společnosti nazvána brunetkou.

Brunety jsou tajemné a nebezpečné

Asi stejná modla všech brunetek jako je Marilyn Monroe pro blondýny neexistuje. V historii se však objevuje velké množství tmavovlasých žen, které jsou zapamatovatelné právě kvůli jejich barvě vlasů – Jane Russel nebo Audrey Hepburn; ne tolik provokativní a usměvavé jako Marilyn, zato o to více tajemné a přitažlivé.

Brunetám to pálí

Je tohle snad obrana nositelek tmavých vlasů proti popularitě světlovlasých dam? Snad každá brunetka se někdy ohnala frází, že blondýny jsou hloupé.

Brunety jsou důrazné, výbušné a impulzivní

Celá jejich krása vzdoru je v tmavé barvě – tmavá znamená záhadno, tajemno, snad i příměs zla a smrti. Potkali jste někdy výraznou brunetku v černém a dostali strach? Žádná výjimka.

Muži nakonec skončí s brunetami

Pokud se podíváte po svém okolí - není to tak trochu pravda? 70% mužů uvádí, že se jim líbí spíše brunety a jsou pro ně také vhodnější pro život. Blondýny jsou spíš od toho, aby je obdivovali a užívali si s nimi. Ve představách mužů o ženě pro život tak stereotypně? vítězí tmavovlásky. 

Brunety jsou chodícím ztělesněním krásy noci

Oproti blond barvě, tmavá absorbuje světlo. Pokud jsou blondýny ztělesněním dne, brunetám připadá noc. Nebo ještě jinak – blondýny charakterizují jaro a léto, brunety zase podzim a zimu.

Vše se točí kolem barvy očí

Je až neuvěřitelné, kolik udělá s celkovým vlasovým dojmem právě barva oči. Pokaždé se nám na mysl dostanou rozdílné myšlenky, pokud vidíme kombinaci např. modrých očí s černými vlasy, hnědých s blond nebo třeba zelenými s červenými. Ať je to ale jakkoli, nakonec vůbec není důležité, jaké vlasy a oči máte – buď jste sexy nebo nejste, jste hloupá nebo chytrá – celkově je jednoduše nejdůležitější vaše osobnost.

Jste brunetka a využíváte toho nějakým způsobem? Jakým? A máte někdy stavy, kdybyste raději "zblonďatěla?

Autor:
Publikováno: 28. 9. 2012 00:24 Nahlásit obsah