Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Čtenářka píše: 5 způsobů, jak si užít den. Značka: Bez chlapa!

Čtenářka píše: 5 způsobů, jak si užít den. Značka: Bez chlapa!

Známe to každá – naplánovaná schůzka, my už jsme připravené a upravené, na sobě máme perfektně padnoucí, nejlépe zcela nové, oblečení. Strávily jsme nějakou tu dobu úpravami a teď už se jen těšíme na to, až naši snahu někdo ocení a my si budeme moci říci, že to za to stálo.

Avšak v tom okamžiku nám přijde smska, kde nám náš milý píše, že mu do společných plánů bohužel něco vlezlo, a i když je mu to moc líto a samozřejmě si to co nevidět vynahradíme, dnes mu na nás už čas nezbývá. Zcela jistě se nezapomene rozčílit nad okolností, která tohle způsobila a to v nás má ve finále vyvolat dojem, že by se nejradši rozběhl rovnou za námi a na všechno se vykašlal. Bohužel to nejde.

A co my teď s tím volným časem, který se nám tak náhle naskytl? Určitě nezůstaneme sedět na zadku, ale den využijeme, jak se patří, až do poslední minuty! Vždyť jak často se nám poštěstí mít chvilku pro sebe?

1. Vyrazte do společnosti – kamarádi vítáni

Když už jsme si na sobě daly tolik práce, neměly bychom to teď alespoň trochu zužitkovat? Co takhle zavolat kamarádce, kterou jsme už nějakou tu dobu zanedbávaly a nabídnout jí zábavné odpoledne? Ať už to znamená zajít na nákupy, do kina či na společný oběd. Uvítáme, že strávíme den s někým, s kým se nikdy nenudíme, máme si, co říct a také si v pomyslném seznamu úkolů zaškrtneme políčko „Pobavit se s kamarádkou“ jako splněné.


2. Udělejte něco pro sebe 

Zalovte v paměti a vzpomeňte si, kdy jste naposledy udělaly něco pro své zdraví či jen dobrý pocit. Že už je to nějaký ten pátek? Tak teď je na to ten pravý čas. Co takhle sebrat se a jít se kouknout do toho pěkně vypadajícího welness salonu, okolo kterého chodíte už tak dlouho, ale nikdy jste neměla čas lépe si pročíst seznam nabízených služeb? Dnes je totiž ten pravý den pro masáž, očistnou kůru nebo třeba na malé zapocení se v sauně. Odcházet budete s dobrým pocitem, že jste udělala něco pro sebe a bonusem bude, že jste krásně uvolněná a odpočatá.

3. Sportem ke zdraví

Nikdy není nevhodná doba na to, abychom si daly trochu do těla. Ať už je jaro, léto, podzim nebo zima. Pokud venku panují příjemné jarní až letní teploty, tím lépe pro nás. Fantazii se meze nekladou, a tak můžeme sáhnout např. po inlinech, kole či zabalit do batohu obyčejné frisbee a sehnat někoho do party. Při sportu se z těla vyplavují endorfiny a my se tak cítíme šťastnější a překvapivě i nabitější energií. 


Pokud nám však počasí nepřeje a venku je sychravo, nemusíme věšet hlavu. Dnešní doba nabízí spoustu kurzů probíhajících v tělocvičnách, a my si tak můžeme protáhnout tělo hezky v suchu a teple. 
Další možností je posilovna, která nás nikdy nenechá ve štychu, neboť jejích služeb můžeme využít i v prosincových mrazech.


Pokud se vám ale nechce chodit ven a utrácet, zůstaňte v pohodlí domova a zacvičte si např. u televize nebo notebooku. Světoznámá Jillian Michaels vám dá zabrat, kdykoliv budete chtít a stejně tak takový pilates můžete zvládnout hravě pouze s pomocí internetové videa. A kdo vlastní herní konzoli jako je Xbox s kinectem, má vyhráno! Podle jejích her totiž můžete dokonale posilovat či si např. zatancovat zumbu s nejznámějšími lektory světa.

4. Čtěte, čtěte, čtěte

Máte doma všemi vychvalovanou knihu, ale ještě jste si nenašly vhodnou chvíli se do ní začíst? Tak teď je ten pravý čas. V zimních měsících vám k pohodlí dopomůže huňatá deka a horká čokoláda. Je něco lepšího než se uvelebit do křesla, zachumlat se do přikrývky a u zajímavého čtení popíjet horký nápoj? Knihy vás můžou zavést kamkoliv a právě proto je lidé tak milují. Ať už se chcete zasmát, pobrečet si, uniknout z reality a zcela se ponořit do jednoduchého příběhu ze života nebo si namáhat mozkové závity nad něčím složitějším, vždy se najde nějaký vhodný titul. Čas vám pak ubíhá jako voda a vy znenadání zjistíte, 
že prosedět nad dobrou knihou celé odpoledne je úplná hračka.


5. Lenošte

Odpočinek a dostatečná dávka spánku jsou věci nezbytně potřebné pro správné fungování našeho těla. Proč tedy nevyužít volný den tak, že tzv. dobijeme baterky? V dnešní rušné době je zázrak, když se najde chvíle, kdy na nás ze všech stran nedoráží neodkladné záležitosti a my si tak můžeme užít zasloužené nic nedělání. A tak aspoň dnes, kdy se naše plány zrušily, můžeme strávit den v posteli nebo na gauči s dobrým filmem a popcornem anebo se třeba opalovat na balkóně. Každý má nějakou činnost, při které si nejlépe odpočine, a tak by si ji měl pořádně užít.

Máte také vy nějaké své zaručené tipy, jak smysluplně využít volný čas? Sem s nimi!

Publikováno: 18. 9. 2013 00:00 Nahlásit obsah