Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Čtenářka píše: Proč je důležité pochopit mužské signály lásky

Čtenářka píše: Proč je důležité pochopit mužské signály lásky

Rozdíl v chování žen a mužů ovlivňuje kvalitu našich společných životů. Emoce v tom hrají hlavní roli. Od toho, jak umíme lásku a city dávat najevo a také je přijímat, se odvíjí naše štěstí, nebo naopak utápění se v slzách a zklamání.

Jak tedy chápat signály lásky našich drahých a vysněných princů? No, častokrát je to velmi těžké a na první pohled zcela nenápadné. Muž projevuje lásku v malých, pro nás všedních a samozřejmých věcech a činech. Z pohledu nejednoho muže je to však maximum toho, co pro nás dokáže udělat. Je tedy přesvědčen, že jeho důkaz lásky je dostatečný a jasný. Jak jinak by nám ještě měl dokázat, že nás miluje. My ženy dáváme city najevo tak říkajíc polopatě. Jak slovně, tak i fyzicky. Nemáme až takové obavy a strach jako muži. Řekneme si, "všechno nebo nic", či "teď nebo nikdy." K mužům sice vysíláme neurčité signály, jenže zkoušíme to na několik způsobů, až to nakonec nějak pochopit musí. Jednoduše jdeme s kůží na trh. Ale pro některé muže je to nad jejich možnosti. I když čest výjimkám. V životě jsem potkala muže s tak citlivou duší, že až do dneška je pro mne důkazem obrovské lásky. Musíme uznat, že co se lásky týče, muži a ženy jsou si v tom tak fifty - fifty . Rozdíl není v tom, jak hluboko dokážeme milovat. Rozdíl je pouze v tom, jak tomu druhému lásku projevujeme. A to je ten kámen úrazu. Proto ženy pochybují a jsou nešťastné a muži nechápou, proč, když jejich city k nám jsou tak zřetelné.

Mužům stačí málo, a proto si i myslí, že na projev spolehlivé a hluboké lásky k nám stačí to, co postačuje i jim. Zkusme tedy k nim být chápavější a vnímavější. Zapojme svůj šestý smysl, na který spoléhají a otevřou se nám brány štěstí, o jakém jsme pouze tajně snily. Mimosmyslové vnímání žen je zatraceně skvělé. Vždyť to určitě mnohé z nás už zažily. Nezbývá nám tedy nic jiného, než naslouchat.

Pár skutečných příkladů ze života

Tak například, jednou jsem asi v osmnácti měla přítele, který patřil k frajerům. Navenek jakože zlobivý kluk, ale uvnitř citlivý a zranitelný. Jednou jsem ho poslala do krámu a neuvěříte, co udělal. Donesl mi velkou čokoládu a lízátka. Nebylo by na tom nic divného, ale tu čokoládu a lízátka ukradl. Zděšeně jsem se ptala proč. Prý aby mi ukázal, jak moc mě miluje. Měl to být projev toho, že se kvůli mně nebojí riskovat. No dost hloupý a nezodpovědný projev lásky, ale co už. Chlapi. Nikdy nevíte, co se jim honí hlavou. Na tomto příkladu jsem chtěla jen demonstrovat chlapskou logiku, nám tak cizí. Ale i to je jejich způsob, jak nám dokázat, že jsou tu a jejich srdce patří nám. Ovšem v krádežích je podporovat nebudeme, že ne?

Další příklad. Vstane váš přítel či manžel dříve než vy, a na stole vás už čeká snídaně? Věřte, muž, který by o vás nestál, by to pro vás neudělal. No, možná si u vás tímhle způsobem chtěl vyžehlit nějaký přešlap. I to je možné. Nebo má nekalé plány a takhle vás chce obalamutit. Možná. A proto je třeba signály sledovat dál a rozpoznat skutečný důvod jeho sladkého chování. Rád s vámi vaří v neděli oběd? Má rád rodinnou atmosféru a cítí se v ní s vámi úžasně? I takto muži projevují svou lásku k nám. Občas se s námi pohádají. Někdy se nám zdá, že na nás šetří, že jsme pro ně neviditelné. Občas odmítají komunikovat. V hloubi srdce však možná cítí, že jsme však ženou jeho života.

 

Umění komunikace nebo šestý smysl

Mnohé se s nimi dennodenně hádáme kvůli nepodstatným věcem. Možná nás často tak zklamou, že v duchu plánujeme rozchod. No přijde chvíle, kdy nám v maličkosti dokážou, že nás milují a patříme do jejich života. Nežádáme někdy po mužích, aby nám projevili lásku způsobem, který by ponížil jejich mužskou hrdost? Známe hranice jejich citových možností? Umíme si představit, jakým způsobem bychom muži lásku nikdy projevit nedokázaly? Jaké jsou vaše hranice?


Hranice ženy? Možná pak pochopíme i naše drahé polovičky. Možná pochopíme, zda lásku projevují ve skrytých nám neviditelných činech, nebo lásku neprojevují nijak, protože ji k nám necítí. Tehdy není na co čekat. Život je před námi, a pokud je to jen trochu možné, naberme jiný kurz. To že nás milují je jedna věc, a to, že nám více ubližují, než nás dělají šťastnými, je věc druhá. Pokud pochopíme každá toho svého, i když ne vždy je to jednoduché, pak se mnohé osvobodíme od pochyb a slz. Je to zase ale jenom na nás. Pokud selže náš šestý smysl, nezbývá nám nic jiného než naše schopnost komunikace. Mužům je to nepříjemné, ale jednoduše se jich musíme zeptat, co oni považují za projev lásky. A možná se nám úžasem oči rozzáří jako Alence v říši divů.

Autor:
Publikováno: 23. 10. 2013 12:33 Nahlásit obsah
Loading...