Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jak na vztah: 9 důvodů pro mazlení

Jak na vztah: 9 důvodů pro mazlení

Zjistili jste, že jiskra ve vašem vztahu pomalu, ale jistě uhasíná? Možná ve vašem vztahu chybí mazlení. Přečtěte si něco o jeho důležitosti a proč je mazlení prospěšné zdraví.

9. Mazlení je intimní záležitostí a rozhodně by nemělo ve vztahu chybět. Být v partnerově náruči znamená cítit bezpečí a lásku. Mazlení a objímání je pro vztah velmi důležité.

8. Při mazlení se uvolňuje hormon oxytocin, který působí antidepresivně. Oxytocin totiž blokuje uvolňování kortizolu, hormonu, který zvyšuje hladinu stresu. Díky oxytocinu jsme klidní, lépe se nám spí a ráno se budíme více odpočatí.

7. Existuje něco lepšího, než se probudit v partnerově náruči? Šťastnou a veselou náladu si potom udržíme po zbytek dne.

6. Bylo lékařsky potvrzeno, že mazlení nám pomáhá si udržet normální hladinu krevního tlaku. Tím je minimalizováno riziko různých srdečních chorob, které jsou spojeny s vysokým nebo nízkým krevním tlakem.  

5. Jak už bylo zmíněno, mazlení spouští hormony, které zabraňují depresím. Nedaří se vám v poslední době tak, jak byste si přáli? Schovejte se v partnerově náruči.

4. Šílené požadavky dnešní doby se promítají i do našich vztahů. Nezapomínejme na mazlení. Není nic lepšího po dlouhém a vyčerpávajícím dni, než se pomazlit s partnerem a popovídat si.

3. Mazlení je způsobem komunikace, přestože nemusíte vyslovit jediné slovo. Mazlení vyjadřuje lásku, bezpečí a jistotu.

2. Mazlení je záležitost, která udržuje vztah zdravý. Páry, které se často mazlí, si také velmi dobře rozumí a více drží při sobě. Mazlení je důležitější, než si každý myslí.

1. Mazlení je také samozřejmě možnou formou předehry. Bylo prokázáno, že páry, které se hodně mazlí i při předehře, mají šťastnější a zdravější vztah než ti, kteří se mazlí méně.

Autor:
Publikováno: 29. 10. 2013 00:00 Nahlásit obsah