Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jaký byl sex ve středověku? Mohly jste se stát znovu pannou, gayové končili na hranici a misionář bodoval

Jaký byl sex ve středověku? Mohly jste se stát znovu pannou, gayové končili na hranici a misionář bodoval

Církev v dřívějších dobách striktně určovala, co je morální a co není. Museli jste se držet přesných pravidel a pokud byly porušeny, trest na sebe nenechal dlouho čekat. Podívejte se, jaký sexuální život měli ve středověku lidé. Návod, jak být znovu pannou či jak otestovat mužovy sexuální schopnosti najdete níže.

Hlavně se příliš zamilovaně nekoukejte po jiných či nezkoušejte muže osedlat na koníčka. Jinak byste mohla skončit na hranici. Raději buďte prostitutka, to byla totiž ve středověku uznávaná profese.

Touha pod povrchem

Církev zakazovala otevřené vyznání sexuální touhy. Měli jste vyznávat uhlazenou lásku, kdy jste byli až po uši zamilovaní, ale neměli jste to dávat najevo.  Vaše touha musela být disciplinovaná a pod kontrolou.

Bylo to popisováno, jako když si rytíř vyhlídne vdanou ženu. Propadne jejímu kouzlu, obětuje pro ni svůj život a obdivuje ji jenom z dálky.

Trubadúři, kteří chodili od města k městu a zpívali písně, často notovali právě o tomto typu lásky.

Sex jenom po svatbě

Kdo nebyl oddán, tomu bylo přímo zapovězeno mít sex. Lidé se mohli oddat této činnosti až po svatbě a jedině s družkou či druhem. Jestliže jsme měli mimomanželskou aférku, hrozil vám trest, který se mohl rovnat až trestu smrti. Jestliže měl někdo sex už před svatbou, obvykle ho donutili k sňatku. Pokud to k nějakého důvodu nebylo možné, čekaly na viníka roky pokání.

Jaké sexuální pozice dovoluje církev?

Církev měla velice dlouhé prsty, diktovala jimi i způsob, jak mohou mít dva lidé sex. Cokoli jiného než standardní misionářská pozice církev ustanovila jako nepřirozené a hříšné. Pokud jste vyzkoušeli pozici na koníčka či zezadu, hřešili jste.

Také orální či anální sex nebyl přípustný, protože jste při nich prožívali potěchu ze sexu a to podle puritánů nebylo přípustné, ale hříšné.

Trestem byly tři roky pokání pro ženu rajtující na muži a stejný trest byl i pro orální sex či sex zezadu. Ten byl brán jako zvlášť hříšný.
Někteří progresivní teologové začali tyto myšlenky kritizovat. Říkali, že v některých případech, například pokud se jedná o případ extrémní obezity, mohou být jiné pozice naopak praktické. Jeden z nich, Albertus Magnus, sestavil pětici po sobě jdoucích pozic od té nejpřirozenější až po tu nejméně přípustnou.

  1. Misionář
  2. Stranou
  3. Sezení
  4. Stání
  5. Zezadu

Podle něj byly ostatní pozice kromě misionáře morálně napadnutelné, ale ne úplně hříšné.

Jsem homosexuál, ale pst!

Po tom, co jste si přečetli výše, si už asi dokážete vytvořit názor na to, jak se církev stavěla k homosexualitě. Podle církve to byl akt proti přírodě a jeden z definovaných činností popsaných jako Sodoma.

Církev začala válčit proti sexuálním deviantům ve 12. a 13. století.  Sodomu trestali smrtí, respektive upálením na hranici, zmrzačením, vyhladověním k smrti, pověšením a podobně.

Mnoho vlivných lidí ale byli gayové, tedy vyznavači Sodomy. Prý král Filip II. a král Soncho VII. z Navaru podle historiků jedli z jednoho talíře a spali v jedné posteli. Prý byli vášnivě zamilovaní.  

Umělým penisem pro vykreslení tvého hříchu

Podle určitých tvrzení ženy ve středověku používaly umělé penisy. Prý s příchodem renesance přišly i napodobeniny mužských pohlavních orgánů. A vyrojily se i písně, které neslušně poukazovaly na ženské tajné orgie s napodobeninami.

Podle církve se měly ženy používající tyto hračky pokat pět let.

Církev vám znovu vrátí panenství

Panenství bylo církví přetřásáno dennodenně. Ale většina tehdejších žen si ho neudržela příliš dlouho. Jak prosťaček, tak šlechtičen.

Ale církev měla lék i na navrácení panenství. I když žena měla sex či dokonce porodila dítě, pět let pokání a poslední rok v klášteře a vaše panenství je vám znovunavráceno!


Prostituce, zašpásujeme si?
Prostituce byla ve středověku i přes veškeré církevní zákazy. Ve větších městech ženy prostitutky vykonávaly svoji profesi v anonymitě a jejich práce byla brána s respektem a nahlížena jako na normální povolání.

V jedné chvíli dokonce církev prostituci povolila, aby se zmenšila míra homosexuality. Nejvíce uznávané prostitutky pracovaly v bordelech, které byly skoro v každé vesnici.

Antikoncepce: Doufej, že nepraskne

Církev byla více znepokojena hříchy pocházejícími ze sexu než se samotnými následky sexu a jejich prevencí. Církev byla proti opatření proti početí.

Praktikovala se přerušovaná soulož a již první počátky kondomů. Ty byly vyráběny ze zvířecích žaludků a byly používány opakovaně. První doložení kondomů je ze 17. století.

Ženy už tehdy nosily pesary, které měly zabránit spermiím oplodnit ženu. Míchaly se jako speciální pasta z medu, speciální zeminy, kůry a dalších surovin. Pasta se natřela na vlněný kus látky a ten se aplikoval dovnitř vaginy.

Zvedni se a pomiluj mě nebo tě nechám vyšetřit

Jestliže muž nebyl schopen sexuálního aktu, církevní pracovníci povolali speciální skupinu soukromých vyšetřovatelů, většinou se jednalo o moudré vesnické ženy, která vyšetřila mužův penis a zjistila, zda je schopen akce či nikoli. Jestliže se prokázalo, že muž nemůže mít sex, manželský pár byl rozdělen.

Autor:
Publikováno: 10. 11. 2012 15:17 Nahlásit obsah