5 způsobů, jak si ničíme náš milostný život

5 způsobů, jak si ničíme náš milostný život Zdroj: Shutterstock.com

Máte problém s udržováním milostných vztahů? Nikdy v žádném vztahu moc dlouho nevydržíte a neustále si říkáte, že máte smůlu? Možná si je ničíte následujícími způsoby.

1. Hledáme spřízněnou duši a osudovou lásku

Ačkoliv nevěříme na pohádky a jejich „a žili šťastně až na věky“, se slzou v oku nasloucháme vyprávění babičky, jak pro ni děda byl její osudovou láskou. K nadšenému líčení kamarádky o dokonalosti jejího nového přítele jsme však už trochu skeptičtější.

73 % Američanů ve svých dvaceti letech věří, že najdou pravou lásku a to považují za mnohem důležitější, než je například materiální zabezpečení. A pokud pokyvujete hlavou a říkáte si, že to musí být samé ženy, pak vězte, že 63 % mužů si je jisto, že ta jejich spřízněná duše tam někde opravdu je.

Věřit je hezké, ale někdy má pramálo společného s realitou. Je jednodušší si říct, že kdyby náš partner byl naší spřízněnou duší, neřešily bychom žádné problémy. Nikoho tedy nepřekvapí, že lidé, kteří na spřízněnost duší věří, mají větší tendence se rozcházet a rozvádět. Je totiž lehčí si najít nový vztah, než řešit problémy v tom stávajícím.

Zdroj: Shutterstock.com

2. Randíte online

Pokud máte problém si najít partnera a zkoušíte svoje štěstí na seznamce, všechno je v pořádku. Ostatně v tom nejste samy, prý to tak dělá 40 milionů lidí a jednomu z pěti to dokonce vyjde.

To je velmi slušná statistika. Problém je však v tom, co že máme nutkání hledat a hledat. Spokojíme se hned s malým a břichatým Pepou z Horní Dolní, nebo budeme celé večery vybírat nové a nové profily, sjíždět podrobnosti a otevírat fotky? Je dokázáno, že čím větší výběr máme, tím méně snadno si dokážeme opravdu vybrat.

Vybírat si někoho podle profilu je už samo o sobě nešťastné. Co je to smysl pro humor? Co se skrývá pod pojmem střední postava? A jsou ty fotografie vůbec jeho?

3. Čekáte, až se z přátelství vyklube něco víc

Nebudeme se pouštět do spekulací, zda může existovat přátelství mezi mužem a ženou.  Ale co vede muže k přátelení se ženou, na kterou má zálusk, ačkoliv mu dala jasně najevo, že o něj nemá jiný zájem?

Trochu světla do toho vnesli (jak jinak) američtí vědci se svým výzkumem, ve kterém měli skupiny žen a mužů. Zatímco ženy tvrdily, že ke svým mužským kamarádům necítí nic více a jsou si jisté, že muži věc vnímají stejně, muži v druhé skupině si byli jistí náklonností svých kamarádek a očekávali, že se z přátelství vyvine vztah.

Nezůstávejte v kamarádských vztazích, ze kterých možná někdy něco bude. Je to ztráta času.

Zdroj: Shutterstock.com

4. Váš první vztah byl úžasný

Na první lásky se těžko zapomíná. Na naše budoucí vztahy mají negativní dopady právě ty vydařené první lásky, protože vznikají v době, kdy jsme mladí a nestaráme se o věci, které přicházejí až s věkem, jako je například zaměstnání a správa financí. Pokud váš první vztah byl vášnivý a bezstarostný, těžko se dá očekávat, že i ty další budou takové. Koneckonců, těžko se dá předpokládat, že jako zamilovaní puberťáci budete řešit špinavé ponožky v koutě a umyvadlo plné chlupů.

5. Příliš se díváte na romantické komedie

Je důležité si uvědomit, že většina romantických filmů se soustředí na začátky vztahu, na časy, kdy jeden bez druhého nemůže být a sex je úžasný. To, co však v romantických komediích vypadá roztomile a zábavně, však v realitě může vyznít trapně a nepochopeně. S romantickými komediemi se opět dostáváme k bodu jedna, k lidem, kteří věří na spřízněnost duší. Nic takového, stejně jako realita romantických komedií, prostě neexistuje.  

Autor:
Publikováno: 8. 12. 2016 13:39 Nahlásit obsah